Şehir Haberleri

Gönüllü Orman Koruyucuları Göreve Hazır!

 UHA HABER / Resmi Gazete’de 1 Eylül 2019 tarihinde yayınlanan yönetmelik gereği, orman yangınlarında görev yapacak gönüllülere yönelik olarak Ülke genelinde yapılması planlanan eğitimin ilki Antalya’da gerçekleşti.

 (UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü’nün toplantı salonunda başlayan “Orman Yangınlarında Görev Yapacak Gönüllülerin Eğitimi”  “Antalya Uluslararası Ormancılık Eğitim Merkezi Müdürlüğü”nde yapılan arazi tatbikatı ile sona erdi.

Eğitime orman yangınları ile mücadelede görev alacak 40 gönüllü katılım sağladı.

Eğitimin ilk günü; Orman yangınlarının önlenmesi ve söndürülmesi ile ilgili temel prensipler, orman yangınlarında müdahale ekipleri ve organizasyonu, iş sağlığı ve güvenliği, emniyet tedbirleri ve talimatı, alınacak ve uyulacak emniyet tedbirleri, malzeme taşıma güvenliği, yangına hava araçları su atarken çalışanların uyacağı kurallar ve uygulamadaki yapılan hatalar konularında sunumlar yapıldı.

Eğitimin ikinci gün ise; İlk yardım, kişisel koruyucu donanımlarının uygulamaları, araç ve teçhizat tanıtımı, orman yangın tatbikatı ve değerlendirme sınavı ile eğitim sona erdi.

ANTALYA, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
1974 yılında Kocaeli'nin Kartepe ilçesinin Eşme mahallesinde dünyaya geldi. Ilkokulu Eşme ilköğretim okulu; orta okulu izmit ortaokulu; lise öğrenimini Izmit Lisesinde tamamladı.Üniversiteyi Anadolu üniversitesi Halkla ilişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Mustafa Salman; Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonunda 3 dönemdir yönetim kurulu üyesi ve Basın sözcülüğü görevini sürdürüyor. Aynı zamanda Éşmespor kulübü 2 ncı başkanı. Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmakta olup; Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti üyesi. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneği yönetim kurulu üyesi ve genel sekreterlik ve Kocaelisporlular derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve basın sözcüsü görevinde de bulundu. Sırasıyla Sabah gazetesi, ATV, SHOW TV; YAVUZ TV de uzun yıllar gazetecilik ve muhabirlik yapan Mustafa Salman; Uluslararası Haber ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Evli 2 çocuk babası olan Salman'ın; basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir