Gündem

‘Gönül bağı’ deyip geçmeyin

UHA HABER / Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayizi, ”Gönül bağı’ deyip geçmeyin’ başlıklı köşe yazısında,  yerli yabancı yüzlerce haber kuruluşu, internet haber sitesi ve binlerce sosyal medya hesabının gece gündüz demeden bütün mesaisi aslında Erdoğan ile millet arasında oluşan gönül bağını koparmaya çalışmaktan ibaret olduğunu ifade ediyor.

Kurtuluş Tayizi, “Ne terler dökülüyor, ne beyin fırtınaları estiriliyor, ne kılı kırk yaran araştırmalar yapılıyor, ne paralar yatırılıyor sırf bu duygu durumunu değiştirebilmek için!” olduğunu belirtiyor.

Erdoğan’ın “ne kadar kötü” olduğunu millete kanıtlamak için!, her gün evreni yeniden keşfe çıktıklarını, dünyayı turladıklarını söyleyen Kurtuluş Tayizi, “Evet, sabah akşam, kesintisiz biçimde, tek varlık gerekçeleri buymuşçasına Erdoğan ve ailesini hedef alan yayınlar yapıyorlar. Milleti Erdoğan’dan vaz geçirmek için her gün yeniden güne başlıyorlar” diyor..

Kurtuluş Tayizi, “Ve maalesef, uç veren yeni gelişmelere bakıldığında, bugüne kadar şahit olmadığımız kadar büyük bir kara propaganda kampanyasının da yolda olduğunu, çok geçmeden devreye sokulacağını görebiliyoruz.”diye açıklıyor.

“Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletle olan gönül bağını koparmadan şüphesiz onu devirmenin mümkün olmadığını biliyorlar” diye açıklayan Kurtuluş Tayizi, Erdoğan’ı milletin gözünden düşürmeden iktidardan da düşüremeyeceklerini aktarıyor.

Erdoğan karşıtı propagandanın önemli bir ayağını küresel medyanın oluşturduğunun altını çizen  Kurtuluş Tayizi, CHP ve muhalefet medyasının da bu küresel kara propaganda ağına eklemlenmiş durumda olduğunu ifade ediyor.

Kurtuluş Tayizi, “Elbette bu durum uzun süredir olan ve bilinen bir gerçek. Asıl yeni olansa “içeri”den üretilecek etkidir ve bu mekanizma da bugünlerde harekete geçirildi” şeklinde belirtiyor.

“Erdoğan’ın etkilediği sosyolojiye dokunmaları gerekiyor ki, başarılı olabilsinler” diyen Kurtuluş Tayizi, “Gül-Babacan-Davutoğlu ile bunların kontrol ettiği medya, yazar, “düşünce adamları” ve sivil siyasi kuruluşlar işte Erdoğan’ın gönül bağı kurduğu -dışarıdan yoğun baskı altına alınan- bu sosyolojiye “içeri”den dokunmaya çalışacak” diyor.

Kurtuluş Tayizi, Gül ve Babacan’ın duyurduğu yeni parti hareketiyle, Ahmet Davutoğlu’nun yayınladığı “manifestosu”yla bunun startının verildiğine vurgu yapıyor.

“Dikkat edilirse 23 Haziran’ın hemen ardından “içeri”de bir hareketlilik baş gösterdi bile” diyen ifasde eden Kurtuluş Tayizi, Erdoğan ve ailesini hedef alan yoğun bir kara propagandanın sürdürüldüğünü, bazı yazarların, ajitatörlerin, sosyal medya aktörlerinin küçük doğrularla Erdoğan’ın büyük doğrularını vurmaya çalıştıklarını, bunun da etkili bir psikolojik harp yöntemi olduğuna dikkat çekiyor.

Kurtuluş Tayizi, üretmek istedikleri etkinin küresel medyayla aynı paralelde ve Erdoğan’ın milletle olan gönül bağını koparmak olduğunu söylüyor.

“Ufukta acımasız, ahlaksız, hiç bir değer tanımayan büyük bir kara propaganda kampanyasının belirdiği görülüyor” diye yazısını sürdüren Kurtuluş Tayizi, geç kalmadan tedbirleri almak ve hazırlıklar yapmak gerektiğine vurgu yapıyor.

Akşam Gazetesi Yazarı Kurtuluş Tayizi, “Doğrulardan şaşmadan, özeleştiriden çekinmeden, eleştirilere kulak vererek ve tabii ki yüzünü millete dönerek bu badire de atlatılabilir. Denizi geçti Türkiye, derede boğulması çok trajik olur” şeklinde kaydediyor

HABER : Ataner YÜCE.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir