Dünya

Golan’da Trump’ın adının verildiği yerleşim biriminin temeli atıldı

UHA HABER / İsrail Başbakanı Netanyahu, ABD Başkanı Trump’ın adının verildiği Golan Tepeleri’ndeki yerleşim biriminin inşasının temelini attı.

ABD Başkanı’nın Golan’daki İsrail egemenliğini tanıma kararı karşısında, İsrail yönetimi de Golan’da kuracağı yeni yerleşim birimin “Ramat Trump” adını verdi.

Hukuka aykırı yerleşim biriminin temelini de İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu attı.

Trump 25 Mart’ta imzalamıştı

ABD Başkanı Trump, 25 Mart’ta Netanyahu ile yaptığı görüşmede, “Golan Tepeleri üzerinde İsrail’in egemenliğini ABD’nin resmen tanıdığını” ilan eden başkanlık kararnamesini imzalamıştı.

İsrail hükümeti de, yeni yerleşim birimi inşa etme kararı almıştı.

(UHA)  Uluslararası Haber Ajansı /  TEL AVİV, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir