Şehir Haberleri

“Gizemli göller” turizme kazandırılmayı bekliyor

Sivas Zara Canova Köyü’nde bulunan ve havadan görüntülenen göller, turizme kazandırılmayı bekliyor.

Canova Köyü’nde bulunan Karagöl, görüntüsüyle dikkat çekiyor. Yaklaşık 70 metrelik çukurdaki gölü halka şekilde çevreleyen ağaçlar, göle ilginç bir görüntü kazandırıyor.

Canova Köyü’ne yaklaşık 1.5 kilometre mesafedeki göl, keşfedilip turizme kazandırılmayı bekliyor.

Karagöl’e 300 metre mesafedeki Canova Gölü de turkuaz renginde.

Canova Köyü’nde dikkat çeken bir başka göl ise, Canova Krater Gölü. Köyden yaklaşık 2.5 kilometre uzaklıkta olan göl, hafif bir tepenin ucunda yaklaşık 200 metre derinliğe sahip.

Göl turkuaz renginde ve içerisinde çok sayıda balık var.

Köy sakinleri turizme kazandırılmasını talep ediyor

Köy sakinlerinden Selim Şahin, göllerin çok güzel olduğunu ancak fazla tanınmadıkları için ziyaretçilerinin az olduğunu anlatarak, göllerin turizme kazandırılmasını istedi.

Köy sakinlerinden İbrahim Önder de, köylerinde bulunan göllerin araştırılmaya değer olduğunu, gölleri ayrıcalıklı kılan özellik ve güzelliklerin bulunduğunu söyledi.

KAYNAK : TRT HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir