Türkiye

Gıda sahtekarlıklarına hapis cezası geliyor

UHA HABER / Gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapanlara hapis cezası geliyor. Hayata geçirilecek düzenlemeyle ihlal yapan firmalara cezalar kademeli olarak verilecek.

Güvensiz gıdaya geçit verilmeyecek. Cezalar kademeli olarak verilecek, caydırıcı seviyeye yükseltilecek.

Gıdada taklit ve tağşiş yapanların önüne geçmek için yeni düzenleme yolda.

Halihazırda gıda ürünlerinde taklit ve tağşiş yapanlara idari para cezası veriliyor. Söz konusu ürünler toplatılıyor ve kamuoyuna ifşa ediliyor. Ancak, bu cezalara rağmen bazı firmalar faaliyetlerine devam ediyor.

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek yeni düzenlemeyle birlikte gıdadaki bu fırsatçılığın önüne geçilecek.

Planlanan yeni değişikliğe göre, firmalara hem idari hem de adli para cezaları uygulanacak. İşletmeciler, bu fiili 2 yıl içinde tekrarlarsa hapis cezasıyla karşı karşıya kalacak. Ayrıca faaliyetlerinden men edilecek.

Taslak halindeki düzenlemeye talep ve görüşler doğrultusunda son şekli verilecek.

[UHA Haber Ajansı, 12 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında.

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir