Şehir Haberleri

Gıda fırsatçılarına göz açtırılmıyor: Fiyatı ya düşür ya da tezgahı kapat

trt.tv

Son günlerde gündeme gelen fahiş fiyatlar ve stokçuluğa yönelik denetimler devam ediyor. Gaziantep’te şikayet üzerine pazarda denetime çıkan ekipler bir pazarcıyı uyardı.

Gıda ürünlerinde fırsatçılık yapanlara göz açtırılmıyor.

Son dönemde kur farkı bahanesiyle yapılan zamları önlemek için Gaziantep’te de denetim yapıldı.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, zabıta ekipleriyle birlikte önce markette sonra semt pazarında denetim yaptı.

70 kuruşa alınan domatesi 5 liraya tezgaha koydu

Pazarda, yüksek fiyat nedeniyle gelen şikayet üzerine bir domates tezgahı kontrol edildi. Pazarcıdan önce faturası istendi. Faturada, domatesin tarladan 70 kuruşa alındığı fakat tezgahta 5 liraya satıldığı görüldü.

Belediye Başkanı Tahmazoğlu, esnafa 70 kuruşa aldığı domatesi 5 liraya satamayacağını söyleyerek, “Ya fiyatı düşür ya da tezgahı kapatıyorsun” dedi.

Kaynak: TRT Haber 

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir