Gündem

Geçmiş Eylemleri HDP’li Belediyelerin PKK’nın İcracısı Olduğunu Gösterdi

UHA HABER / SETA Güvenlik Araştırmacısı Murat Aslan, HDP’li belediye başkanlarının görevden alınma süreci hakkında değerlendirmede bulundu.

SETA Güvenlik Araştırmacısı Murat Aslan, ile ilgili görsel sonucu

SETA Güvenlik Araştırmacısı Murat Aslan

SETA Güvenlik Araştırmacısı Murat Aslan, HDP’li belediyelerin geçmiş eylemlerinin, HDP’li belediyelerin genel olarak PKK’nın bölgedeki faaliyetlerinin sadece kolaylaştırıcısı değil aynı zamanda icracısı haline getirdiğini gösterdiğini belirtti.

Son seçimlerin ardından HDP’li belediyelerin farklı bir yöntemi benimseyip benimsemeyeceğinin merak edildiğini açıklayan Murat Aslan, ancak sokaklara verilen isimlerin, yapılan söylemlerin ve belediyeye alınan işçilerin bir kısmının örgüt üyesi olduğuna yönelik bulguların bu belediyelerin benzer istikamette hareket edeceğine işaret ettiğini ifade etti.

SETA Güvenlik Araştırmacısı Murat Aslan, PKK’nın, yerel yönetimleri kendi dizayn ettiği “sözde eyaletleri” canlandırmak üzere bir araç olarak kullandığını dile getirerek , diğer yandan devletten hizmet bekleyen bir halk kitlesi olduğunu, PKK’nın yerel yönetim algısı ile halkın beklentisi karşılaştırıldığında inanılmaz bir paradoksun ortaya çıktığını bu nedenle belediyelerde görevden alma durumunun yaşandığını kaydetti.

ANKARA, UHA HABER AJANSI

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir