Şehir Haberleri

Gazetecilerden Drone Kursuna Büyük İlgi

UHA HABER / Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Sosyal proje ve etkinlikleriyle son zamanlarda Cemiyet üyelerine yönelik bir çok projeyi hayata geçirerek meslektaşlarının Eğitimleri’ne büyük önem veriyor.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Sosyal Medya ve diksiyon kurslarının hemen ardından üyelerine son yılların gözde işlerinden Drone Eğitimi Kursu açtı.

Kursa büyük ilgi gösteren KOGACE üyeleri, kursun ilk gününde rekor bir katılım sağladı. 50 KOGACE üyesinin katıldığı eğtimler sonunda başarılı olan kursiyler Drone Ehliyetini almaya hak kazanacak.

Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cemal Kaplan, eğitimlerle ilgili açıklamalarda bulunarak, uzun zamandır meslektaşlarına yönelik eğitimlerin ihmal edildiğini hatırlatarak, ‘Bol keseden atıp savurganlık yapan değil, hizmet üreten bir yönetim anlayışıyla hareket ettiklerini ifade etti.

“Yaptığımız her projede ve etkinlikte üyelerimize yönelik çalışmalar oluyor” diyen Başkan Kaplan, “Bu kapsamada ilk olarak açtığımız sosyal medya eğitimi ardından diksiyon kursumuz tamamladıktan sonra, üyelerimizden gelen talepler doğrultusunda Drone Eğitim Kursunu başlattık. Sadece üç ilde açılan kursları girişimlerimiz ve çalışmalarımız neticesinde İzmit’te açtık. Kursumuza ilgi hayli fala oldu. Bu bizleri sevindirdi. Beş gün sürecek kurlarımızın ardından Drone 1 resmi ehliyetlerini alacaklar. Atık meslektaşlarımız izinsiz uçmayacak, belgeleri ve ehliyetleri olacak. Kocaeli Gazeteciler Yönetimi olarak çalışmalarımız devam edecek.”dedi.

[UHA Haber Ajansı, 13 Aralık 2019]

Yrd. Doç. Dr. Ufuk ULUTAŞ
Yrd. Doç. Dr. Ufuk ULUTAŞ
Ufuk Ulutaş Dış Politika Araştırmaları Direktörü Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim üyesi olan Ufuk Ulutaş, Bilkent Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde lisansını, Ohio State Üniversitesi Tarih bölümünde yüksek lisansını ve Ankara YBU Uluslararası İlişkiler ’de Suriye’deki DAİŞ varlığı üzerine doktorasını tamamladı. Hâlihazırda SETA’nın Dış Politika Direktörü olarak görev yapan Ulutaş, Akşam gazetesinde köşe yazmakta ve TRT Haber kanalında “Küresel Siyaset” isimli haftalık televizyon programını yapmaktadır.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir