Şehir Haberleri

Gazeteci-Yazar Veysel Kavrayan Sivas’ta Çocuk Gastronomisi Anlatacak

UHA HABER / Sivas Cumhuriyet Üniversitesi 2. Uluslararası Çocuk Dostu Turizm Kongresi’nde Gurme Gazeteci-Yazar Veysel Kavrayan literatür de daha önce çalışma yapılmamış bir konu ile akademik bir bildiri sunacak.

Uluslararası Haber Ajansımızın değerli Yayın Koordinatörü de olan Gurme Gazeteci-Yazar Veysel Kavrayan bir çok alanda değerli çalışmalar yapmaktadır. Bu vesileyle Uluslararası Haber Ajansı’nı temsilen Sivas’tan kongre haberleri ve turizm haberleri de paylaşacak.

Bu yıl 2. Uluslararası Çocuk Dostu Turizm Kongresi 24-27 Nisan’da Sivas’ta gerçekleşecek.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi çalışması olan kongrede ünlü Gurme Gazeteci-Yazar Veysel Kavrayan literatür de daha önce çalışma yapılmamış bir konu ile akademik bir bildiri sunacak.

Çocuk Dostu Otellerde Beslenme ana başlığındaki 7. Oturum’da ”Turizmde Çocuk Gastronomisi’ne Çok Yönlü Bir Bakış: Kavramsal Bir Değerlendirme” adlı konusunu, hakemli dergi olan SİTA’da da yayınlanacak olan kabul edilmiş akademik bildirisini anlatacak.

Gastronomi konusunda Türkiye’de ve yurt dışında gerçekleştirilen bir çok söyleşi, panel, festival, kongre ve yemek yarışmalarına konuşmacı, misafir ve jüri üyesi olarak davet edilen Gurme Gazeteci Veysel Kavrayan, bu kongreden davet almaktan, hele ki çalışma konusunun daha önce çalışılmış olmamasından, literatüre ilk defa bir konu sokacağından dolayı ve Çocuk Gastronomisi’nin önemi vesilesiyle mutlu olduğunu kaydetti. Bu vesileyle Kadim Sivas Şehri’ni tarihi, kültürel dokusuyla ve gastronomik açıdan keşif yapma imkanı bulacağı içinde memnun olduğunu ekledi.

Uluslararası Haber Ajansı

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir