Kültür-Sanat

Funda Gül Özcan, Hollanda Güzel Sanatlar Yarışması’nda finale kaldı.

UHA Haber / 1984 Almanya doğumlu Funda Gül Özcan, Hollanda’nın De Volkskrant Gazetesi’nin , Schiedam kenti Stadelijk Müzesi ve Avrotros ile ortaklaşa düzenlediği Güzel Sanatlar Yarışması’nda son üçe seçilerek finale kaldı.

1984 Almanya doğumlu Funda Gül Özcan, Hollanda’nın De Volkskrant Gazetesi’nin , Schiedam kenti Stadelijk Müzesi ve Avrotros ile ortaklaşa düzenlediği Güzel Sanatlar Yarışması’nda son üçe seçilerek finale kaldı.

Güney Afrikalı Neo Matlago ve Hollandalı Lonneke van der Palen ile birlikte son üçe kalan Funda Gül Özcan’ın eserleri, Schiedam’daki Stedelijk Müzeum’da sergilenecek. Sergi devam ederken, özel jüri birinciyi ilan edecek.

12’ncisi yapılan yarışmaya, Hollanda’da çalışan ve yaşları 35’i geçmeyen sanatçılar kabul ediliyor ve birinciliği kazanana 10 bin euroluk ödül veriliyor.

Funda Gül Özcan, Münih’te Fina Art Akademisi’ni bitirerek sanat hayatına başladı.
Daha çok vitrin çalışmaları ile ünlenen sanatçı, şu anda Amsterdam Devlet Akademisi Güzel Sanatlar bölümünde çalışıyor. Sanatçının eserleri, 2016 yılında Amsterdam’daki bir sergide ‘En çok ilgi çeken eserler’ olarak nitelenmişti.

AMSTERDAM, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir