Women

Fransız kadınlarının dörtte biri dışarı yalnız çıkamıyor

Fransa’da düzenlenen bir araştırma, kadınların dörtte birinin güvenlik gerekçesiyle dışarı yalnız çıkmaktan artık vazgeçtiğini ortaya koydu.

Ulusal Suçla Mücadele Gözlemevi’nin yıllık raporuna göre, kadınların yüzde 26’si erkeklerin ise yüzde 6’sı güvenlik endişesi nedeniyle dışarı artık yalnız çıkmıyor.

Kadın ve erkeklerin birlikte değerlendirildiği araştırma ise özellikle akşam tek başına sokağa çıkmak istemeyenlerin yüzde 17 oranında olduğunu gösterdi.

Yine aynı araştırmaya göre şiddete maruz kalıp gaspa uğrayanlar içinde bu oran yüzde 90’a çıkıyor.

Yine kadın ve erkeklerin birlikte değerlendirildiği araştırmada özellikle akşam ve başkent Paris’te tek başına sokağa çıkmak istemeyenlerin oranı ise yüzde 21.

KAYNAK : Euronews, UHA HABER

Bu haber paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir