Spor

Formula 1’de sürpriz: 39’luk Raikkonen ABD Grand Prix’sinde zafere ulaştı

Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 18’inci yarışı ABD Grand Prix’sini Ferrari’nin Fin pilotu Kimi Raikkonnen birincilikle tamamladı.

Mercedes takımının Büyük Britanyalı pilotu Lewis Hamilton yarışmada üçüncü oldu ve şampiyonluğunu ilan edemedi.

2013’ten bu yana ilk kez Formula 1’te yarış kazanan Raikkonen’in 1.2 saniye ardından Red Bull Racing’den Max Verstappen ikinci olurken, Hamilton 2 defa pit-stop’a girdiği etabı liderin 2.3 saniye ardından üçüncü sırada bitirdi.

Ferrari’den Sebastian Vettel dördüncü olurken, Hamilton’un takım arkadaşı Bottas beşincilikle yetindi.

Reuters(soldan sağa) Sebastian Vettel, Lewis Hamilton ve Kimi Raikkonen Reuters

5,513 kilometrelik Amerika Pisti’nde 55 tur üzerinden yapılan yarışı zirvede tamamlayan 39 yaşındaki Kimi Raikkonen, bu sonuçla 1994 yılında Nigel Mansell’in zaferinden sonra, Formula 1 tarihinde etap kazanan en yaşlı sürücü oldu. Fin pilot aynı zamanda kariyerinin sonlarında 21’inci etap galibiyetine ulaştı.

Reuters

Pilotlar sıralamasında 346 puanla İngiliz Hamilton birinci sırada yer alıyor. Onu 276 puanla Ferrari’den Sebastian Vettel ve 221 puanla Kimi Raikkonen takip ediyor. Hamilton, 28 Ekim’de koşulacak Meksika Grand Prix’sini birinci bitirmesi halinde bu sezonki şampiyonluğunu ilan etmiş olacak.

KAYNAK : Euronews, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir