Spor

Formula 1’de geri sayım başladı

UHA Haber / Formula 1’de 2019 sezonu, hafta sonu Avustralya Grand Prix’si ile başlayacak. Melbourne’deki yarış öncesi heyecan taraftarlar kadar pilotları da sarmış durumda.

Araçlar yenilendi, takımlar son hazırlıklarını tamamladı.

Artık ilk yarış için geri sayım başladı.

Otomobil sporlarının en gözde yarışlarından Formula 1’de 2019 sezonu bu hafta sonu açılacak.
Melbourne pistinde koşulacak Avustralya Grand Prix’si öncesi heyecan doruğa çıktı.

Mercedes’in 5 kez Dünya Şampiyonu olan pilotu Lewis Hamilton, yeni aracıyla yarışmak için sabırsızlandığını duyurdu. Hamilton, ”Formula 1’de zafere ulaşmak için her hafta kazanmanız gerekiyor. Rekabetin yüksek olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

4 dünya şampiyonluğu bulunun Ferrari pilotu Sebastian Vettel de sezona iddialı hazırlandı.

Vettel, geçen senelere oranla takım olarak geliştiklerini dile getirdi; ”Her yıl olduğu gibi kazanmak için yarışacağız. Aracımız gayet iyi durumda ve savaşmaya hazırım” dedi.

Vettel ile Hamilton arasında, Barcelona’nın Katalunya pistinde gerçekleşen sezon öncesi testlerde de rekabet yaşandı. Ferrari’nin Alman pilotu, en hızlı tura imza atarak dikkat çekti.

Kaynak: TRT SPOR

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir