Gündem

Fırat’ın doğusuna milli kalkan

UHA HABER / Fırat’ın doğusuna harekata başlayan TSK’nın en büyük kozu, yerli ve milli savunma ürünleri ve silah sistemleri… İşte, helikopterlerden silahlı insansız hava araçlarına, füzelerden hafif silahlara Türk ordusunun yerli ve milli silah sistemleri.

TRT Haber‘de yer alan Sena ÜNAL‘ın haberi… ATAK Helikopteri, Bayraktar SİHA, Bora füzesi ve daha fazlası…

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Fırat’ın doğusundaki terör yuvalarını yerli ve milli ürünleriyle vuruyor.

TSK, özellikle son 10 yıllık süreçte gücünü artırdı..

Kendi sınıfındaki en etkin taarruz helikopteri olan ATAK, bu gücün en önemli unsurlarından biri. Üstün manevra kabiliyetine sahip helikopter, milli Cirit ve Mızrak tanksavar füzelerini taşıyor.

Mehmetçiğin en büyük destekçisi: Bayraktar SİHA

Bayraktar SİHA da, Mehmetçiğin en büyük destekçisi.. Milli SİHA karada obüslerle, havada ise F-16’larla bilgi paylaşabiliyor. Ayrıca, taşıdığı akıllı mühimmat ile nokta atışı gerçekleştirebiliyor.

Özellikle şehir savaşlarında kullanılmak üzere üretilen mini İHA da, harekatta büyük avantaj.

Milli top ve füze sistemleri de, terör unsurlarının korkulu rüyası durumunda.

Türkiye’nin balistik füze sistemi Bora, Pençe harekatlarıyla birlikte kullanılmaya başlandı. 280 kilometre menzile sahip Bora, 450 kilogram harp başlığı taşıyabiliyor.

40 kilometre menzilli sisteme Sakarya ve Kasırga eşlik ediyor

Fırtına obüsleri, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatları sırasında nokta atışlarla, PKK’nın belini kırmıştı.

40 kilometre menzile sahip obüsler, Fırat’ın doğusunda da, TSK’nın en önemli unsurları arasında. Fırtına obüslerine, 40 roketi 20 saniyede ateşleyebilen Sakarya ve 65 kilometre menzile sahip Kasırga Roketatar sistemleri de destek veriyor.

ASSAM Güvenlik ve Strateji Uzmanı İbrahim Keleş, “Hava kuvvetlerimizin kullandığı mühimmatlar şimdi eskisi gibi değil. Onlara biz hassas güdüm kitleri takarak nokta vuruşu yapar hale getirdik” dedi.

Ve milli üretim hafif silah sistemleri…

Benzerlerine göre, büyük üstünlük taşıyan Bora12 ve KNT-76 keskin nişancı tüfekleri olası tehlikelerin bertaraf edilmesinde büyük önem taşıyor.

 

Haber: SENA ÜNAL

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir