Türkiye

FETÖ sanığından “Suikast talimatını gördüm” itirafı

UHA HABER / FETÖ itirafçısı, 15 Temmuz gecesi FETÖ’nün İstanbul Emniyeti gizli sorumlusuna gelen mesajda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Atatürk Havalimanı’nda suikast talimatının yer aldığını anlattı.

FETÖ’cülerin 15 Temmuz darbe girişimine yönelik davalardaki itiraflarına bir yenisi daha eklendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan darbe girişimin yaşandığı gece tüm riskleri alarak Marmaris’ten İstanbul Atatürk havalimanına gelmişti. O geceyle ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

İstanbul Ağır Ceza Mahkemesinde etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen bir itirafçının ifadesinde çarpıcı detaylar yer alıyor.

İtirafçı ifadesinde o gece İstanbul Emniyeti gizli sorumlusuyla aynı evde olduğunu ve bu şahsın kendisine gelen bir mesajı gösterdiğini anlattı.

Mesajda, “‘Cumhurbaşkanı, Atatürk Havalimanı’na gelecek, kaç kişi harcarsanız harcayın ama oradan çıkmasın’ yazıyordu” dedi. İtirafçı bunun suikast anlamına geldiğini söyledi.

Bu mesajın tango isimli programdan geldiğini anlatan itirafçı, “Cumhurbaşkanına suikast ile ilgili gelen bu mesaj FETÖ’nün ‘Darbeyi biz yapmadık.’ tezini de çürütüyor” dedi.

Sanık ifadesinde sözde il sorumlusuna mesajı örgütün sözde “Marmara Bölge sorumlusu”nun gönderdiğini düşündüğünü dile getirdi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / İSTANBUL, TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir