Şehir Haberleri

FETÖ sanığı eski komiser yardımcısına 9 yıl hapis

İzmir’de, FETÖ’ye yönelik soruşturma kapsamında “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan yargılanan eski komiser yardımcısına 9 yıl hapis cezası verildi.

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucuİzmir 14. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya tutuklu sanık Recep Özdemir ile avukatı katıldı.

Sanık avukatı müvekkili aleyhine olan hususları kabul etmediklerini belirterek tahliye talebinde bulundu.

ByLock kullanıcısı olduğu suçlamasını reddeden Özdemir ByLock kullanımına ilişkin Bilgi Teknolojileri Kurumu (BTK) raporlarındaki sayısal veriler ile tespit ve değerlendirme tutanağındaki log kayıtlarının birbirini tutmadığını savundu.

Özdemir veriler ve log kayıtları karşılaştırmasını yazılı olarak hazırladığını belirterek mahkemeye sundu. Ailesinin mağdur durumda olduğunu ve çocuklarının eğitim hayatının etkilendiğini analatan Özdemir tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti sanığın “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan 9 yıl hapisle cezalandırılmasını, tutukluluk halinin devamını kararlaştırdı.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir