Gündem

Fahrettin Altun: NATO yenilenmedikçe dünya barışına katkı yapamaz

UHA HABER / İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “NATO üyesi ülkeler, Türkiye’nin terörle mücadelesine yeterli destek vermedi” dedi. FETÖ üyelerine kucak açıldığını söyledi.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, NATO Liderler Zirvesi’nin ardından bir makale kaleme aldı.

“NATO üyesi ülkeler, Türkiye’nin terörle mücadelesine yeterli destek vermedi.” dedi. FETÖ üyelerine kucak açıldığını söyledi. Altun, NATO’nun kendini yenilemesini, yeni stratejiler üretmesi gerektiğini de ifade etti.

“NATO kendini yenilemezse, dünya barışına katkı yapamaz”

Altun, Türkiye’ye NATO üyeliği üzerinden yapılan eleştirilere karşılık verdi. Bazı ülkelerin bir süredir Türkiye’nin NATO’daki konumunu tartışmaya açtığına dikkat çekti, “NATO kendini yenilemezse, dünya barışına katkı yapamaz.” dedi.

Altun, “Bir zirvenin ardından: NATO nereye?” başlıklı yazısında, Türkiye’nin her zaman müttefiklik ruhuna uygun hareket ettiğini belirtti. “Türkiye tüm bunlar yapmasına rağmen karşılığında ne gördü? diye sordu.

“Kimi ülke liderleri Türkiye’ye saldırmayı bir siyaset haline getirdiler”

“NATO üyesi ülkeler maalesef Türkiye’nin terörle mücadelesine yeterli destek vermedi.” diyen Altun, “Kuzey Suriye’deki PKK/YPG terör örgütüne aleni destek verildi, FETÖ üyelerine kucak açıldı. Türkiye’nin DEAŞ ile mücadelesi yok sayıldı, sorgulamaya açıldı. Hatta kimi ülke liderleri, Türkiye’ye saldırmayı ve ülkemize haksız ithamlarda bulunmayı bir siyaset haline getirdiler.” ifadelerini kullandı.

“NATO, yeni stratejiler üretmeli”

NATO’daki ikinci büyük kara gücünü barındıran Türkiye’nin ittifak için stratejik öneme sahip olduğunu hatırlatan Altun, “NATO, yeni stratejiler üretmeli” diyerek şunları kaydetti;

“NATO sözleşmesindeki maddeler gözden geçirilmeli ve gerekirse revize edilmeli. Londra Zirvesi umarız, Türkiye’nin önerileri ışığında NATO’nun güncellenmesi tartışmasına vesile olur. Zayıflamış ve kendini yenileyememiş bir NATO’nun ne dünya barışına ne Avrupa’ya ne de Ortadoğu’ya bir katkısı olacaktır.”

[UHA Haber Ajansı, 11 Aralık 2019]

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir