Ekonomi

Ev ve mekân tekstillerinde pay yüzde 4,5’e çıktı

UHA HABER / Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, sektöründe bugün yıllar önce hayal bile edilemeyecek bir noktada bulunulduğunu söyledi.

Başkanı İbrahim Burkay, sektörlerin bugünkü stratejik konumuna kolay ulaşmadığını belirterek şunları açıklad:

“Çok değil 10-15 yıl kadar önce sektörün geleceğinden endişe ediliyordu. Tekstilden çıkarak farklı alanlara yönelmemiz için bizlere adeta yol gösteriliyordu. Şükürler olsun ki bu karamsar tablo, sektöre inancını yitirmeyen biz sanayiciler ihracatçılar girişimciler sayesinde ortadan kalktı”.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Üretim, istihdam ve ihracatta yeniden güçlü bir çıkış yakaladıklarına dikkat çekerek,. geride kalan süreçte, Avrupa’nın en büyük tekstil üreticisi olmayı başardıklarının altını çizdi.

“Ürün kalitemiz, moda ve trendleri belirleme gücümüz ve rekabetçi yapımızla kıtaları da aşan özel bir konuma ulaştık” diyen Başkan İbrahim Burkay “Dünya tekstil ihracatından aldığımız payı yüzde 3’e, ev ve mekân tekstillerinde yüzde 4,5’e teknik tekstillerdeki payımızı da yüzde 1,5’e kadar yükselttik” şeklinde kaydetti.

[UHA Haber Ajansı, 02 Aralık 2019]

Veysel KAVRAYAN
Veysel KAVRAYAN
Veysel Kavrayan, (Eğitimci-Yazar-Gazeteci), Kocaeli’nde doğdu. İktisat Bölümü ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde lisans eğitimini başarıyla tamamladı. Pedagojik Formasyon Eğitimi alarak kısa bir süre eğitim alanında çalıştı. Halen Medya ve İletişim alanında üniversitede eğitim almaktadır ve KOÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Turizm İşletmeciliği Ana Bilim Dalı'nda Tezli Yüksek Lisans eğitimine devam etmektedir. Uluslararası prestij bir kozmetik firmasında Ankara Bölge Koordinatörü olarak çalıştı. Dünya Güzellik Yarışmaları Türkiye Başkanı Süha Özgermi'yle beraber önceleri baş asistanlık, sonrasında ortaklık yaptı. Türk Dünyası konusunda araştırmaları bulunuyor. Birçok haber ve araştırmaları hakkında ulusal ve uluslararası ödülleri mevcuttur. 2016 Yılında 'Yılın En İyi Gazetecisi ve En İyi Haber" ödüllerini almıştır. Çeşitli Sivil Toplum kuruluşlarında kurucu ve yönetici olarak görev almaktadır. Halk bilimi, sanat, tarih, ezoterizm, turizm, sağlık, ekoloji, geleneksel ve tamamlayıcı tıp, futurizm, teknoloji ve mimari ilgi alanlarıdır. Gastronomi Araştırmacısı olarak gastronomi ve turizm konularında konuşmacı; yemek yarışmalarında jüri üyeliği yapmaktadır. Çocuk Gastronomisi alanında akademik çalışmaları olmuştur. Çeşitli ulusal ve uluslararası dergi ve gazetelerde de yazmaktadır. İngilizce ve az derecede Rusça biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir