Çevre

Eskişehir’den ‘Geleceğe Nefes Ol’ projesine büyük destek

UHA HABER / “Geleceğe Nefes Ol” projesi kapsamında 11 milyon fidanın dikileceği 11 Kasım öncesi fidanlıklarda hummalı çalışma var. Eskişehir’deki Türkiye’nin en büyük fidanlığından kampanya için 1 milyon fidan çevre illere gönderilecek.

Tarım ve Orman Bakanlığının “Geleceğe Nefes Ol” ismiyle başlattığı kampanyada, 11 milyon fidan 11 Kasım’da 81 ilde toprakla buluşacak.

Projeye ilgi oldukça yoğun.

Hedeflenen rakam 11 milyon, ancak şu ana kadar 12 milyon 500 bin kişi fidan sahiplendi.

Dev projeye Eskişehir’den 1 milyon fidan

11 milyon fidanın toprakla buluşmasına sayılı günler kala fidanlıklardaki çalışmalar da yoğunlaştı. Eskişehir’deki Türkiye’nin en büyük fidanlığında şu ana kadar 500 bin fidan hazırlanarak çevre illere sevk edildi.

Eskişehir Orman Fidan Müdürlüğünde üretilen 1 milyon fidanın dev projeye katılması planlanıyor.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel, “81 ilde olduğu gibi Eskişehir’de de çok yoğun bir şekilde fidan dikimi için hazırlıklar başlamış durumda. Yanan orman alanlarından okul bahçelerine, camilerden kamu kurumlarına, üniversite bahçelerine birçok yerlerde, Eskişehir ilimizde 290 bin adet fidan için çukurlar kazıldı.” dedi.

Fidanlıkta çalışan kadın işçiler de “Geleceğe Nefes Ol” projesine katkı sağlamaktan memnun.

Tarım ve Orman Bakanlığı, 2023 yılına kadar 7 milyar fidanı toprakla buluşturmayı planlıyor.

TRT Haber: Süleyman Yaşar

ESKİŞEHİR, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir