Türkiye

Ersoy: Yasa TÜRSAB’ın istediği gibi çıkarsa mil programları bir gecede biter!

UHA HABER / Değiştirilmesi planlanan TÜRSAB yasasındaki bazı maddelerin acentalar lehine oluşunu eleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, “Eğer yasayı TÜRSAB’ın istediği gibi geçirecek olsak bankaların mil programı bir gecede biter” dedi.

Turizm Ajansı’nın haberine göre, Fox TV’de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programının konuğu olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, TÜRSAB yasasıyla ilgili ilginç açıklamalarda bulundu.

İzleyicilerden gelen TÜRSAB yasasıyla ilgili soruyu cevaplandıran Ersoy, TÜRSAB’ın önerilerinin acentalar lehine “tekelci” maddeler barındırdığını ifade etti.

Yasayı TÜRSAB’ın istediği gibi geçirmeyeceklerini dile getiren Ersoy, şunları söyledi:

“1618 sayılı yasayla ilgili Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’nin bize göndermiş olduğu bir çalışma var. Biz beklerdik ki bütün acentaların ve acenta derneklerinin görüşü alınmış olsun. Ama maalesef kısıtlı bir kısmının görüşünün alındığını gördük. Hatta TÜRSAB’ın yönetim kurulu üyelerinin de habersiz olduğunu gördük. Daha geniş bir çalışma başlattık. Artı yasanın detaylarına indiğimizde çok tekelci maddeler olduğunu gördük. Bir yasa sadece bir seyahat acentası için çıkmaz. Turizmin bütün paydaşları, her şeyden önce toplum için çıkar. Siz tamamen turizm acentaları için tekelci bir yasayı Meclise gönderemezsiniz. Gönderseniz de zaten çıkmaz. Bunlarla ilgili üzerinde çalışıyoruz. Bu yılsonuna kadar gerekli düzenlemeleri yaparak yetiştirmeye çalışacağız. Basit bir örnek vereyim, eğer biz yasayı TÜRSAB’ın istediği gibi geçirecek olsak bankaların mil programı bir gecede bitiyor. Topluma aykırı böyle saçma bir isteği zateh yerine getirme şansımız yok. Bu tarz bir sürü madde var içinde, onların değişmesini istediği. Ama bizim değiştirme şansımız yok bu tarz maddeleri. Üzerinde biraz daha çalışılması lazım. Yıl sonu itibariyle hayata geçer diye düşünüyorum.”

ATİNA, UHA Haber Ajansı

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir