Gündem

Erdoğan ve Ruhani bir araya geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi temaslar için Türkiye’de bulunan İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile Beştepe’de ikili bir görüşme gerçekleştirdi.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Suriye’den çekilme kararının hemen ertesini günü gerçekleşen görüşme yaklaşık 2 saat sürdü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Ruhani daha sonra Türkiye-İran Yüksek Düzeyli İşbirliği Konseyi Beşinci Toplantısı’na başkanlık edecekler.

Anlaşmaların imza töreninden sonra Erdoğan ve Ruhani ortak basın toplantısı düzenleyecek.

Beştepe’de resmi törenle karşılandı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, resmi ziyaret için Türkiye’de bulunan İran Cumhurbaşkanı Ruhani’yi resmi törenle karşıladı. Erdoğan ve Ruhani’nin, tören alanındaki yerlerini almalarının ardından iki ülkenin milli marşları çalındı, 21 pare top atışı yapıldı.

Anadolu Ajansı

Konuk Devlet Başkanı Ruhani, Muhafız Alayı Tören Kıtası’nı “Merhaba asker” diyerek selamladı. Törende, tarihte kurulan 16 Türk devletini temsil eden bayraklar ve askerler de yer aldı.

İki ülke heyetlerinin takdimi sonrasında Erdoğan ve Ruhani, merdivenlerde Türkiye ve İran bayrakları önünde poz verdi.

Anadolu Ajansı

Ruhani onuruna resmi yemek verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuğu onuruna resmi yemek verecek. İki lider, yemeğin ardından Çankaya Köşkünde yapılacak İş Forumu toplantısına katılacak.

Törende, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ankara Valisi Vasip Şahin, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir de hazır bulundu.

EuroNews, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir