Gündem

Erdoğan: Türk askeri Güvenli Bölge’den ayrılmayacak

UHA HABER / Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dolmabahçe’de yabancı mensuplarıyla buluşmasında Suriye’nin kuzeyinde ABD ile varılan ateşkes sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 9 Ekim öncesinde yaptığımız telefon görüşmesinde ‘harekata başlayacağımızı sayın Trump’a söyledim. Ardından ABD, bölgedeki askerlerini çekme kararı alınca, harekatın önünde engel kalmadı’ dedi.

Mustafa Kemal ATATÜRKEuroNews‘de yer alan haberde,”Barış Pınarı Harekatı’nı mecbur kaldığımız için yaptık” diyen Erdoğan, Türkiye’nin uyarılarına rağmen YPG’yi destekleyenler burada yaşanan kayıpların sorumlusudur ifadelerini kullandı.

‘Güvenli Bölge’nin Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolüne bırakılmasıyla birlikte Barış Pınarı Harekatı sona ereceği mesajını veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk askerinin bölgeden ayrılmayacağını da vurguladı.

Avrupalı ülkelerin ülkelerin harekata dönük eleştirilerine atıfta bulunan Erdoğan, “Türkiye’nin harekatı 30 km derinliğe ulaşınca ülkelerin tavrı değişti. Bu iki yüzlülüğü tarihe kara bir not olarak düştük.” dedi.

Trump’ın tartışmalı mektubuna yanıt: Unutmadık

Erdoğan Trump’ın tartışma yaratan mektubuyla ilgili olarak da mesaj verdi. “Elbette bizler bunu unutmadık. Unutmamız doğru değil” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Zamanı geldiğinde gerekenin yapılacağının da bilinmesini istiyoruz.” sözleriyle tepkisini dile getirdi.

İSTANBUL, UHA Haber Ajansı

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir