Politika

Erdoğan: Kılıçdaroğlu’nun vatanseverlik diye bir derdi yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun terör paçavralarını sallayan Alman vekil ile aynı fotoğraf karesinde yer almasına tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alman milletvekili Sevim Dağdelen ile aynı karede yer alan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada, “Bu tabii ki Kılıçdaroğlu’nun nerede olduğunu gösteriyor. Çok açık konuşuyorum. Kılıçdaroğlu’nun vatanseverlik diye bir derdi yok. Bu vatanın, Türkiye’nin düşmanı ile kim yan yana kol kola ise ona ben olumlu bir nazarla bakamam. O partinin toplantılarında, o ismini zikrettiğiniz kadının aynı şekilde YPG’nin, terör örgütünün paçavraları ile konuşma yaparken resimleri var. Sen onlarla nasıl yan yana olabilirsin?” dedi.

Arjantin’de gazetecilerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde yerel seçimler de vardı.

“İttifakı korumanın kararlılığı içerisindeyiz”

Erdoğan, 10 maddelik bir manifesto hazırladıklarını ve tanıtımını Ankara ATO’da yapacaklarını söyledi.

Cumhur İttifakı ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu açıklamayı yaptı:

“Cumhur İttifakı’nı herhangi bir yara almadan korumak, ittifakla yola güçlü bir şekilde devam etmenin kararlılığı içerisindeyiz. MHP’den ve bizden bir arkadaşımız şu anda tüm teknik çalışmaları birlikte yürütüyorlar. Onlar çalışmaları bitirme aşamasına getirince, o zaman biz de sayın genel başkan ile bir araya gelip inşallah nihai kararı vereceğiz.”

Ekonomideki son gelişmeleri de değerlendiren Erdoğan, turizm ve ihracattaki hedeflerle ilgili şöyle konuştu:

“İstihdamın tırmanmaya başlayacağına inanıyorum. Mesela turizmdeki güzel gelişmeler son derece önemli. Bu yıl itibarıyla şu an, 40 milyonu aştık. Yıl sonuna kadar hedefimiz 50 milyon turisti çekmek. Sanayide ciddi manada artışımız var. İhracatta iyi bir konuma geldik. 168 milyara ulaştık. Yıl sonunda hedefimiz 170 milyar inşallah. Bunlar istihdam açısından da önemli.”

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir