Gündem

Erdoğan: Geri adım atmayacağız

UHA Haber / Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik askeri operasyon hakkında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin kendi göbeğini kendinin kestiğini ve geri adım atmayacağını söyledi.

ne mutlu türküm diyene ile ilgili görsel sonucu(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın Deutsche Welle‘de (DW) yer alan haberden edindiği bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik harekatı ile ilgili açıklamalarda bulundu. “Terörün arkasındaki destek kesilmediği için soruna çözüm bulamadık. Terörle mücadele konseptimizde önemli köklü bir değişikliğe gittik. Teröristlerin kapımıza dayanmasını beklemek yerine sorunu kaynağında kurutma kararı aldık” diyen Erdoğan, Türkiye’nin buralardan kendine yönelik düşmanca faaliyetler yürütülmediği sürece komşularının egemenlik hakkına saygılı olduğunu ifade etti.

“Suriyelilerin evlerine dönmelerini sağlayacağız”

Terörle mücadele ve bölgesel bağlantılılık konulu 3. Parlamento Başkanları Konferansı’nın açılış resepsiyonunda konuşan Erdoğan, “Fırat’ın batısında olduğu gibi doğusunda sınır hattı güvenliğinin temin edileceğini ve bu sayede hem ülkede huzurun, hem de Suriyelilerin kendi evlerine huzuru kalple  dönmelerinin sağlanacağını” ifade etti.

Batı dünyasının, Türkiye’nin Kürtleri öldürdüğüne yönelik suçlamalarını da reddeden Erdoğan, “Bizim mücadelemiz Kürtlerle değil bizim mücadelemiz terör örgütleriyledir. YPG/PKK bunların hepsi terör örgütüdür. Bütün belgeler elimizde. Biz Suriye’yi bölmeye değil orada yaşayanların hukukunu korumak için orada yer alıyoruz” dedi.

Geri adım atmama vurgusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca, Türkiye’nin “YPG/PKK’ya karşı attığı bu adımı asla durdurmayacağını” vurguladı. “Kim ne derse desin durdurmayacağız. Bize tehditler geliyor. Ben Trump’a da söyledim ‘eğer bunu durduracaksanız durdurun’ dedim ama durdurmadınız. Biz kendi göbeğimizi kendimiz kesiyoruz artık geri adım atmayacağız” diyen Erdoğan konuşmasını, “Başımızın çaresine bakma zamanı gelmiştir” cümlesi ile bitirdi.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir