Türkiye

Erdoğan: ‘Gerçek Gündemimize Odaklanmalıyız’

UHA HABER / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti’nin İstanbul seçimlerine itirazına devam edeceğini ancak Türkiye’nin o konudaki tartışmalara son vermesi ve ekonomi gibi konulara odaklanması gerektiğini belirtti.

31 Mart mahalli idareler seçimlerinden 17 gün sonra CHP adayı Ekrem İmamoğlu AKP’nin itirazlarına rağmen mazbatasını alarak İstanbul Belediye Başkanlığı koltuğuna resmen oturmuştu.

Erdoğan, sonuna kadar mücadelelerine devam edeceklerini belirtti ve “Yüsek Seçim Kurulu son sözü söyleyince konu bizim için kapanacak” dedi.

Cumhurbaşkanı, Türkiye’nin seçimlere kadar gelecek 4,5 yılı etkili şekilde kullanmasına ihtiyacı olduğunu ve ekonomik ile güvenlik problemleriyle mücadele etmesi gerektiğini kaydetti.

Erdoğan, seçim anlaşmazlıklarından devam ederek gerçek gündeme odaklanmanın önemli olduğunu kaydetti. Cumhurbaşkanı özellikle ekonomi ve güvenlik alanlarına vurgu yaptı.

ANKARA, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir