Türkiye

Erdoğan: Fırat Kalkanı gibi bir adımı önümüzdeki dönemde Fırat’ın doğusu için atacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suriyeli göçmenler ve İdlib’e dair açıklamalarda bulundu.

Suriye ile ilgili “260 binin üzerinde Suriyeli kardeşimizin vatanlarına dönmesini sağladık.” ifadelerine yer veren cumhurbaşkanı ayrıca, “İnşallah önümüzdeki dönemde Fırat’ın doğusunu da kapsayacak şekilde, Suriye’nin içindeki güvenli bölgeleri artırmaya devam edeceğiz.” dedi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile İdlib üzerine mutabakata varan Erdoğan, “Son İdlib krizinde olduğu gibi, tek bir sivilin dahi burnunun kanamaması için diplomatik alanda yoğun çabalar yürüttük. Bu gayretlerimizin meyvesini almaya da başladık.” sözlerine yer verdi.

Suriye’nin içindeki güvenli bölgelerin artırılacağını da belirten Cumhurbaşkanı, “Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarına benzer bir adımın önümüzdeki dönemde Fırat’ın doğusu için de atacağız.” şeklinde konuştu.

Filistin ile ilgili açıklama da yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İlk kıblemiz Kudüs’ü, işgalcilerin ve Filistinlilere devlet terörü uygulayanların ihtiraslarına terk etmeyeceğiz.” dedi.

 KAYNAK : Euronews, UHA HABER

Bu haber paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir