Türkiye

Erdoğan Arjantin Ankara Büyükelçisi’ni kabul etti

UHA HABER / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arjantin’in Ankara Büyükelçisi Jorge A. Mastropietro’yu kabul etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’nin 57’nci kuruluş yıldönümünü törenine katıldıktan sonra Beştepe’de Eski AB Komisyonu Başkanı Jose Manuel Barroso’yu kabul etti.

Yaklaşık bir saat süren görüşmenin ardından Beştepe’de güven mektubu takdim törenleri gerçekleşti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Dominik Cumhuriyeti Büyükelçisi Elias Seruelle, Arjantin Büyükelçisi Jorge Mastropietro ve Kırgızistan Büyükelçisi Kurbanychbek Omuraliev güven mektuplarını sundu.

Kaynak: TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir