Gündem

Emin Acı izlerinin 20. yılı

UHA HABER / 17 Ağustos 1999 günü meydana gelen Marmara Depremi, resmi  bilgiye göre 17.480, resmi olmayan söylentiye göre 50 bin insanımıza mezar olmuştu.

Duayen Gazeteci İlhan KARAÇAY

Deprem sonrasında gittiğim o bölgeye girdiğim zaman, etrafa yayılan koku, sanki yüzbinlerce cesetten çıkıyor gibiydi.

İlhan KARAÇAY, depremzedelerle birlikte

O zaman kamplarda sefil halde yaşayan insanları ziyaret etmiş ve dertlerini dinlemiştim. Şikayetleri, görüştüğüm  Gölcük Belediye Başkanı’na aktarmıştım.

Daha sonra, Hollanda’da yaşayan işadamı Ali Yavuz ile konuşmuştum. Ali Yavuz çok duyarlı bir hayırseverdir. O zamanlar sattığı telefon kartlarından bir pay hibe ederek, 500 bin guldene malolan 20 konut yaptırmış ve daha sonra bu konutları İskan Bakanı’nın huzurunda kura ile depremzedelere hibe etmişti.

Gazeteci İlhan KARAÇAY, o dönemin Belediye Başkanı İsmail Barış’la beraber

Aradan 20 yıl geçti ama sanki dünmüş gibi içimiz hala yanıyor.
4 yıl önce Mersin’de 5 şiddetinde bir depremi yaşadığım zaman, 7,5 şiddetinde bir depremin ne derece korkutucu olacağını anlamıştım.
Allah yaşatmasın böyle bir acıyı…

AMSTERDAM, UHA Haber Ajansı

Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN
Mustafa SALMAN 15-03-1974 yılında Kocaeli’nin Kartepe ilçesi Eşme mahallesinde dünyaya geldi. İlkokulu Eşme İlkokulu, orta okulu İzmit Ortaokulu, lise öğrenimini İzmit Lisesinde tamamladı. Üniversiteyi Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler tanıtım ve reklamcılık bölümünden mezun oldu. Basın meslek hayatına 1992 yılında Yeni Doğuş gazetesinde başlayan Mustafa Salman; 1993 yılında Sabah gazetesinde çalışmaya başladı. Salman basın meslek hayatına sırasıyla Yeni Doğuş, Sabah gazetesi, ATV, Show TV, Yavuz TV ve birçok dergi gazetede muhabir ve yazarlık yaptı. Mustafa Salman kısa adı UHA HABER olan Uluslararası Haber Ajansı genel yayın yönetmeni ve yayın kurulu üyesi olarak görevini sürdürmektedir. Birçok sivil toplum örgütünde görevleri bulunan Mustafa Salman; üç dönemdir Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Basın-Medya İletişim sorumlusu olarak görev yapmaktadır. Uzun yıllar Türkiye Televizyon Muhabirleri Derneğinde yönetim kurulu üyeliği ve genel sekreterlik yapan Salman; Kocaeli Gazeteciler cemiyeti üyeliği, Kartepespor yönetim kurulu üyesi ve Kartepe Galatasaraylılar derneği genel sekreteri olarak görev yapmaktadır. Mustafa Salman ayrıca Kocaelisporlular derneğinde yönetici ve basın sözcülüğü görevini de icra etmiştir. Evli ve iki çocuk babası olan Salman’ın basın meslek hayatında birçok ödülü bulunmaktadır…
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir