Gündem

Emekliye bin TL ikramiye haziran başında ödenecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emekliye bin TL ikramiyenin Haziran başında ödeneceğini söyledi.

trt 1 ile ilgili görsel sonucuÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, milyonlarca emeklinin merakla beklediği tarihi açıkladı.

Sarıeroğlu, emekliye bin TL ikramiyenin haziran başında ödeneceğini belirterek,  “Emeklilerimizle ilgili böyle bir düzenleme gerçekten çok önemliydi. Bununla ilgili de çok farklı spekülasyonlar yapılıyor. Yapılan çalışmanın etkisini azaltma konusunda maalesef ki kötü bir muhalefet anlayışıyla ve dille ifadeler yer alıyor. Emekli maaşı alan tüm hak sahipleri Ramazan ve Kurban Bayramı’nda maaşına bakılmaksızın 1000 lira alacak. İkramiyemizi ayrı, emekli maaşımızı ayrı ödeyeceğiz” dedi.

“3600 gösterge 1,5 milyon kişilik bir grubu kapsıyor”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği 3600 ek göstergeye değinen Sarıeroğlu şunları söyledi:

“Kamu görevlilerimizin yaklaşık 1,5 milyon kişilik bir grubu kapsıyor. Hemşirelerimiz, din görevlilerimiz, öğretmenlerimiz ve polislerimiz… Uzun süredir talep içerisinde oldukları bir konu. 3000 bin göstergeyle çalışıyorlar. Göstergeler emekli maaşı açısından önemli. Şimdi hem emekli ikramiyeleri açısından talepleri neyse onu yerine getirmiş durumdayız. 3600 göstergeden emekli olan 1,5 milyon kamu görevlimiz, emekli maaşlarında ve ikramiyelerinde ciddi bir artış elde etmiş durumdalar.”

Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi

Ankara Arena Spor Salonu’nda  önceki gerçekleştirilen AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı`nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, polis, öğretmen, hemşire, din görevlisi ve diğer idarecilerin emeklilik ek göstergelerini 3600`e çıkaracaklarını belirtti.

Kaynak: TRT Haber

trt 1 ile ilgili görsel sonucu

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir