Türkiye

Eleman bulamayan PKK’nın sözde yöneticileri panikte

Güvenlik güçlerinin operasyonlarında çok sayıda teröristin etkisiz hale getirilmesi ve dağa katılımın azalması terör örgütü PKK’yı dağılma noktasına getirdi.

Güvenlik güçlerinin son dönemlerde üst üste gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla ağır darbeler yiyen terör örgütü PKK, kan kaybetmeye devam ediyor.

Örgüte katılımların neredeyse son bulması PKK’nın sözde yöneticilerini paniğe sevk ediyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, bu yıl içinde örgütün dağ kadrolarına sadece 95 kişinin katıldığını açıkladı. Bakan Soylu’nun açıkladığı rakamlar, son 30 yıldaki en düşük seviye.

Terör örgütüne katılımın son bulmasında, sağlanan huzur ortamı ve bölgenin sosyo-ekonomik yapısını değiştirecek yatırımların da payı büyük.

Bir diğer önemli husus da, terör örgütünün şehir yapılanmasına karşı verilen kararlı mücadele.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucuÇevre güvenliği sağlandı, operasyon için düğmeye basıldı

Sıcak Nokta ekibi, terör örgütü PKK’nın şehir yapılanmasına yönelik Van İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gerçekleştiren son operasyona eşlik etti.

Terörle mücadele şube müdürlüğüne bağlı polisler, özel harekat desteğinde sabahın ilk saatlerinde harekete geçti. Hedeflerinde terör örgütünün şehir yapılanması KCK adına faaliyet yürüttüğü iddia edilen bir şüpheli vardı.

Önce çevre güvenliğini sağlayan özel harekat polisleri, ardından da KCK adına faaliyet yürüterek terör örgütüne eleman sağladığı iddia edilen kişinin bulunduğu eve operasyon için düğmeye basıldı.

Operasyonun sonunda yakalanan şüpheli, ifadesi alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

Son 10 günde 47 kişi yakalandı

Bu Van’da yapılan operasyonlardan sadece biriydi. Son 10 günde Van merkezli 6 ilde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 47 kişi yakalandı.

Yakalanan şüphelilerden bazılarının terör örgütünün sözde kuruluş yıldönümü olan 27 Kasım’da eylem hazırlığında olduğu belirtildi.

Bazı şüphelilerin ise doğrudan örgüte militan kazandırmakla görevli olduğu belirlendi.

11 zanlı tutuklanırken, 33 şüpheli de adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Küçük yaştaki çocuklara örgütsel eğitim

Gençleri dahi kandıramaz hale gelen terör örgütü mensuplarının, küçük yaştaki çocuklara örgütsel eğitim verdiği de tespit edildi.

Örgüt mensupları, çocukları zorla getirdikleri hücre evlerini okul olarak tanımlıyor ve bir daha gelmeyi reddeden çocukları da tehdit ediyordu.

Bu eğitimlerde ay yıldızlı bayraktan da “düşmanın simgesi” olarak söz ediliyordu.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir