Sağlık & Yaşam

Efsanevi aktris Doris Day öldü

UHA HABER / Hollywood’un efsane oyuncularından Doris Day 97 yaşında hayatını kaybetti. Doris Day’in yakalandığı zatürre nedeniyle hayatını kaybettiği açıklandı.

Drama, müzikal ve komedilerin unutulmaz ismi Amerikalı aktrist ve şarkıcı Doris Day 97 yaşında ABD’nin Kaliforniya eyaletinde hayatını kaybetti.

1950 ve 1960’ların popüler yüzleri arasında yer alan Doris Day “Pillow Talk,” “Calamity Jane,” “That Touch of Mink” gibi filmleri ile hafızalara kazınmıştı.

Şarkıcılıktan oyunculuğa geçen Day, ünlü yönetmen Alfred Hitchock’un  “The Man Who Knew Too Much” filminde söylediği “Que Sera Sera” adlı şarkıdaki yorumu ile de unutulmazlar arasına girmişti.

USA Doris Day in Eine Zuviel Im Bett oder Move Over Darling

Doris Day “More Over Darling” filminde James Garner ile başrol oynadı

Ölümü Pazartesi günü duyurulan Doris Day’in yaşamının son dakikalarında sevdiklerinin yanında olduğu açıklandı.

Day ile aynı adını taşıyan hayvan hakları vakfı tarafından yapılan açıklamada sanatçının yakandığı zatürre nedeniyle hayatını kaybettiği belirtildi.

Vakıf tarafından yapılan açıklamada yıldızın “cenaze, defin töreni ve mezar taşı istemediği” aktarıldı.

Tam adı Doris Mary Ann Kappelhoff olan aktris 1922 yılında ABD’nin Ohio eyaletinde dünyaya geldi. 1939 yılında Les Brown adlı bir grupla şarkı söyleyerek kariyerine adım attı. Daha sonra gruptan ayrılan Day, 1948 yılında sinema oyunculuğuna yöneldi.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / KALİFORNİYA, DW

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Çarşamba ‘Diriliş’ Dizisinden sonra TRT 1 Ekranlarında..

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir