Ekonomi

Dünya Rekortmeni Uçak Onur Air’de

UHA HABER / Onur Air, birisi geçen yıl Reykjavik’ten Los Angeles’e 8 saat 40 dakika uçarak rekor kıran yeni nesil Airbus Neo olmak üzere toplam altı adet 320 ve 321 serisi uçağı filosuna kattı.

Elimi Bırakma(UHA) Uluslararası Haber Ajansı‘nın haberine göre, yaz sezonuna hazırlanan Onur Air, filosuna 6 adet Airbus 320 ve 321 serisi uçak daha kattı.

Bu uçaklardan yeni nesil olarak adlandırılan ve Türk tesciline OEE kuyruk koduyla bu hafta kaydedilen Neo modeli Airbus 321, geçen yıl kendi kategorisinde 6 bin 942 km’lik mesafeyi 8 saat 40 dakikada uçarak kırdığı rekorla tanınıyor.

Onur Air CEO’su Teoman Tosun; yoğun taleplerin geldiği 2019 sezonu için filodaki iyileştirmeler kapsamında ikisi Airbus 321 Neo, ikisi Airbus 320 ve ikisi ise Dünyanın önemli uçak kiralama şirketlerinden biri olan Avion Express’ten ekibiyle birlikte wetlease modeliyle alınan iki adet Airbus 321’den oluşan altı uçaklık büyümeyi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Uçaklardan filoya katılanları Türk tesciline kaydedilirken gerekli izinlerin ardından gelecek haftadan itibaren uçuşlara başlayacaklar.

Onur Air CEO’su Teoman Tosun, Türk hava ulaşımı ve turizmde oluşturulan doğru politikalar sonrasında bu yılki taleplere yetişebilmek için filoyu büyüttüklerini kaydederek “Hükümetimiz ve ilgili bakanlıklarımızın aldığı doğru kararlar neticesinde turizmde yoğun talep alıyoruz. Bu taleplere yetişebilmek için filomuzu büyüttük. Taşıyacağımız turistlerle ülkemiz ekonomisine kaynak sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Özellikle Antalya’ya olmak üzere farklı coğrafyalardan ülkemize gelecek 5 milyonu aşkın turist 2019 yılı içerisinde Onur Air tarafından taşınmış olacak.

HABER : Gamze ERDEN

 İSTANBUL, UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir