Spor

Dünya Kupası Karşılaşması Rekor Sayıda Seyirci Çekti

UHA HABER / Fransa’da başlayan Kadınlar Dünya Kupası’nın açılış karşılaşması rekor sayıdaseyirci topladı.

Fransa ve Güney Kore milli takımları arasında oynanan karşılaşma, verilen bilgilere göre Fransa’da 9 milyon 830 bin kişi tarafından seyredildi.

Fransa’da kadın futbolu açısından da, en fazla televizyon seyircisi çeken etkinlik oldu.

Karşılaşmayı da stadda 45.261 kişi izledi.

A Grubu’nun ilk karşılaşmasında Fransa, Güney Kore’yi 4-0 mağlup etti.

Fransa Erkek Futbol Takımı’nın 2018 Erkekler Dünya Kupası kapsamındaki Avustralya’yla oynadığı ilk karşılaşmasını ülkede 12 milyon 600 bin kişi seyretmişti.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı /  PARİS, VOA

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir