Women

Dubai’den Huda Kattan Forbes’un en başarılı kadın girişimcileri listesinde

UHA HABER / Dubai merkezli International Beauty’de iş kadını olan Huda Kattan kendi ismiyle yarattığı marka ve aynı zamanda sosyal medyada 37 milyon takipçisiyle önde gelen influencer’lar arasında yer aldı.

Euronews ekibi olarak Huda Kattan’ın konuğu olduk.

Güzellik alanında hizmet veren şirketinde işlerin çok iyi gittiğini söyleyen Kattan’a ‘hiç bu kadar başarılı küresel bir güzellik imparatorluğuna sahip olacağını düşünür mü*’ diye sorduğumuzda “Bence henüz başladığında tam olarak neyin içine girdiğini bilmiyorsun. Kendini çok tutkulu hissettiğini biliyorsun, çok umutlu olduğunu biliyorsun, yaptığın iş büyük bir şeye dönüşüyor ve yeni hedefler koyuyorsun ve onları başardıkça yeni hedeflerin oluyor ve böylelikle her zaman ilerliyoruz.” cevabı veriyor.

Huda Kattan Oprah ve Beyonce ile birlikte Forbes’un en başarılı kadın girişimcileri listesinde. Bu listenin bir parçası olmanın onur verici olduğunu söylüyor: “Kesinlikle bu listenin bir parçası olmak büyük bir onur. Aynı zamanda bu biraz mahcup ediciydi çünkü çok yoğun çalıştığında genelde “insanlar aslında bizi kabul ediyor” diye düşünecek bir zaman bulamıyorsun.”

Kattan, güçlü bir kadın olarak görünmenin ve genç kızların rol modeli olmanın kendisi için çok önemli olduğunu söylüyor. Aynı zamanda gerek sosyal medyada gerek iş hayatında büyük bir sorumluluk taşıdığını düşünüyor. Taşıdığı sorumluluğun verdiği hisleri şu şekilde anlatıyor Kattan: ” İşimize adım attığımızda başarı kazanmaya başladık ve bir ara neredeyse motivasyonumu kaybediyordum çünkü bunu yaparkenki amacımızın ne olduğunu düşünmeye başladım. Bunu gerçekten çocuklarım için mi yapıyorum, kızım için mi?

Etrafımızı kuşatacak nesil milenyum nesli değil Alfa jenerasyonu olacak. Gerçekten bu insanları düşünüyorum. Sosyal medya yüzünden nasıl bir dünyada büyüyeceklerini gerçekten çok fazla önemsiyorum. Ve bunun içinde olmanın üzerimizde büyük bir baskı yarattığını size söyleyebilirim. İçerikle tıka basa doluyuz. Sürekli uyarılara maruz kalıyoruz ve bunun hakkında çok endişeliyim.”

Huda Kattan işinin ve hayatının merkezi Dubai’nin 40 yılda muhteşem bir yere dönüştüğünü düşünüyor ve Dubai’yi hiçbir zaman terk etmek istemediğini ekliyor.

(UHA) Uluslararası Haber Ajansı / DUBAİ, EURONEWS

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir