Gündem

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Riyad Uluslararası Türk Okulunu ziyaret etti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Suudi Arabistan ziyareti kapsamında Riyad Uluslararası Türk Okulu’nda öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Okula gelişinde Okul Müdürü Zeki Bozkurt öğretmenler ve öğrenciler tarafından çiçeklerle karşılanan Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’a öğrenciler büyük ilgi gösterdi. Başkan Erbaş, İstiklal Marşının okunmasının ardından öğrencilere hitap etti.

Okulda kendisini Türkiye’de gibi hissettiğini belirten Başkan Erbaş, İstiklal marşıyla başlamanın son derece anlamlı olduğunu belirtti. Öğrencilere “İstiklal Marşını hepiniz biliyor musunuz, hanginiz ezbere okuyabilir” diye sordu.

Başkan Erbaş, el kaldıranlar arasında yer alan ilkokul öğrencisi Merve İpek’i kürsüye davet etti. Başkan Erbaş İstiklal Marşı’nın bir bölümünü Merve İpek’le beraber okudu.

Bugün eğitim sisteminin kendisinin öğrencilik dönemlerine göre çok geliştiğini ifade eden Başkan Erbaş, “Bizim zamanımızda bu imkanlar yoktu. Şu anda İmam Hatip liselerinde ve diğer liselerimizde milli ve manevi yönden gelişmek için çok güzel imkanlar var” diye konuştu.

Başkan Erbaş ayrıca Suudi Arabistan’da yaşayan Türk Okulu öğrencilerine Arapçayı öğrenmeleri tavsiyesinde bulunarak şöyle konuştu: “Gerekirse anne babalarınıza sizi kursa göndermelerini söyleyin. Arkadaşlarınızdan duyduğunuz Arapça ile kalmayın.”

Riyad Uluslararası Türk Okulu ziyaretine Başkan Erbaş’ın yanısıra Türkiye’nin Riyad Büyükelçisi Erdoğan Kök, Din İşleri Yüksek Kurul Başkanı Dr. Ekrem Keleş, Başkan Yrd. Doç. Dr. Selim Argun ile Başkanlık üst düzey yöneticileri katıldı.

Başkan Erbaş, ziyaretin sonunda öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

trt.tv

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir