Şehir Haberleri

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Mehmetçiğe akşam namazını kıldırdı

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hakkari’de Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nı ziyaret etti. Erbaş, Mehmetçiğe akşam namazını kıldırdı, askerlerle yemek yedi.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Hakkari’de Jandarma Özel Harekat Tabur Komutanlığı’nı ziyaret etti.

Erbaş ve beraberindeki heyeti, Hakkari Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ferdi Korkmaz karşıladı. Mehmetçiğe akşam namazını kıldıran Erbaş, namazdan sonra askerlerle yemek yedi.

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin ile telefonda görüşen Erbaş, yemek esnasında yanında bulunan Jandarma Uzman Çavuş İhsan Ocakdan’ın amcası İsmail Ocakdan ve Jandarma Er Gökber Kublay’ın babası Abdurrahman Kublay’ı telefonla arayarak görüştü.

“Asker, sivil, herkes gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmeye hazır”

Erbaş, bu milletin şehit ve gazi torunları olduğunu belirterek, şunları söyledi:

“Bizler vatan, bayrak, ezan, devlet deyince hiçbir engelden korkmadan, sakınmadan koşan milletin, medeniyetin çocuklarıyız. Asker, sivil, herkes gözünü kırpmadan şehadet şerbetini içmeye hazır. Bu topraklar şehit kanlarıyla yoğrulmuştur. Bayrağımız şehitlerin kanı üzerinde yansıyan hilal ve yıldızdan oluşmaktadır. O bayrağımıza her baktıkça bize şehitliği hatırlatmaktadır. Bize vatanın ne kadar mukaddes olduğunu hatırlatmaktadır. Vatan sevgisinin imandan geldiğini bize hatırlatmaktadır.”

Erbaş, askerlerle yediği yemeğin, hayatında yediği en lezzetli yemeklerden biri olduğunu söyleyerek, “Yemeklerin lezzeti, o yemekleri paylaşan insanların güzelliklerinden ortaya çıkıyor. Sizlerin güzelliği, sizlerin sevgisi, kalplerimizin birlikte atıyor olması bu yemeklerin lezzetini daha da artırdı” dedi.

Ziyarete Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Başbakan Başdanışmanı Adnan İnanç, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Muslu ve İl Emniyet Müdürü Süleyman Suvat Dilberoğlu da katıldı.

Erbaş ayrıca, iki yıl önce Diyarbakır’ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Teğmen Abdulselam Özatak’ın baba evini ziyaret etti.

Şehidin babası Salih Özatak’a başsağlığı dileklerini ileten Erbaş, Kur’an-ı Kerim okunduktan sonra sonra şehit için dua etti ve baba Özatak’a Kur’an-ı Kerim ile bayrak hediye etti.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir