Gündem

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Medine’de

UHA HABER / Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Medine’de Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığını ziyaret ederek “2019 Yılı Hac Organizasyonu” kapsamında yürütülen hizmetlerle ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Hac ibadeti için ilk olarak Medine’ye gelen Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ı, Muhammad Bin Abdulaziz Havalimanı’nda Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı, Cidde Din Hizmetleri Ataşesi Süleyman Sarı, Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanı Muhammed Zeyd Özel ve diğer yetkililer karşıladı.

Beraberindeki heyetle birlikte Mescid-i Nebeviye geçen Başkan Erbaş, Ravza-ı Mutahhara’yı ziyaret etti.

Medine’de yürütülen hac hizmetleriyle ilgili incelemelerde bulunan Başkan Erbaş, Medine Koordinasyon ve İskan, Sağlık, Havalimanı, Kargo, Medine Ayniyat ve İaşe Ekip Başkanlıklarını ziyaret etti.

Ziyaretlerde Başkan Erbaş’a Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Osman Tıraşçı eşlik etti.

Başkan Erbaş, ayrıca Medine Koordinasyon ve İskan Ekip Başkanlığı’nda Medine’de hacı adaylarına hizmet veren ekip başkanlarıyla bir toplantı yaptı. Toplantıya Diyanet İşleri Başkan Yardımcıları Osman Tıraşçı ile Prof. Dr. Huriye Martı da katıldı.

Başkan Erbaş, toplantının ardından Mekke’ye hareket etti.

MEKKE , UHA HABER

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir