Gündem

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı ile görüştü

Seksenler_2019 banner

UHA HABER / Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile Münih’te bir araya geldi.

Mustafa Kemal ATATÜRKDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “56. Münih Güvenlik Konferansı”na katılmak üzere bulunduğu Münih’te, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile görüştü. Görüşmede, İdlib’deki son durum ele alındı, atılacak adımlar konuşuldu.

Ayrıca Çavuşoğlu, “Lavrov ile faydalı bir görüşme yaptık. Türk heyetinin pazartesi günü Moskova’daki görüşmelerinin ardından tekrar durum değerlendirmesi yapma konusunda mutabık kaldık” açıklamasını yaptı.

Lavrov ise, “Rusya ve Türkiye inisiyatif alarak diyalog başlattı” ifadesini kullandı.

Münih’te yoğun diplomasi trafiği

Çavuşoğlu, Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok, Finlandiya Dışişleri Bakanı Pekka Haavisto, ABD’nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Kelly Craft ve bazı ABD’li senatörlerle ile bir araya geldi.

Çavuşoğlu, senatörlerle görüşmesinin ardından Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “İkili ilişkilerimizdeki güncel meseleler ile İdlib ve Libya konularında görüş alışverişinde bulunduk” sözlerine yer verdi.

[UHA Haber Ajansı, 15 Şubat 2020]

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir