Kültür-Sanat

Diriliş Ertuğrul’un sezon finali nefes kesecek

TRT 1’in izlenme rekorları kıran dizisi Diriliş Ertuğrul, sezon finaliyle 6 Haziran Çarşamba saat 20.45’te izleyiciyle buluşacak.

engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Engin Öztürk ile ilgili görsel sonucu

Diriliş Ertuğrul dizisi, Moğollarla zorlu bir mücadele veren ve bir milletin dirilişine vesile olmak isteyen Ertuğrul Bey’in hikayesini seyirciyle buluşturuyor. Her bölüm izleyiciyi heyecanlandıran dizinin 121. bölüm fragmanı yayınlandı.

Fragman, Ertuğrul’un Hayme Ana’ya “Söğüt’te merhamet veya adaletle yakacağımız kutlu ocağın aydınlığını, inşallah evlatlarımız cihanın dört bir yanına taşıyacaklar” demesiyle başlıyor.

engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Engin Öztürk ile ilgili görsel sonucu

Daha sonra, Ertuğrul ve alpler, önceki bölümde yaşanan savaşta kaybettikleri alplerin mezarına gidiyor. Ertuğrul, “Bugün davamız bize onların emanetidir. Allah makamlarını yüce kılsın” diyor.

“Allah’ın adaletini yayana dek durmayacağız”

İbnül Arabi ise, Ertuğrul ve alplere “Siz kutlu bir davaya atanmış neferlersiniz. Şimdi büyük fetihlere atılacak adımların eşiğindesiniz” diyerek onlara ne kadar kutlu bir iş yaptıklarını söylüyor.

Diriliş Ertuğrul ile ilgili görsel sonucu

Fragmanın sonunda Ertuğrul, “Gök yeleli atlarımızla, ufukları aşana dek gün doğumundan gün batımına, Allah’ın adaletini yayana dek durmayacağız” diyerek, düşmanlarının onları durduramayacağını söylüyor.

Engin Altan Düzyatan, Hülya Darcan, Engin Öztürk gibi isimlerin başrollerini üstlendiği Diriliş Ertuğrul, 6 Haziran Çarşamba saat 20.45’te sezon finali ile TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşacak.

Kaynak: TRT Haber

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir