Gündem

DHMİ: Yeni havalimanı 3 Mart’ta hizmete girecek

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, törenle açılışı yapılan ancak tamamen hizmete alınması ertelenen İstanbul Havalimanı’nın 3 Mart’ta tam kapasiteyle çalışmaya başlayacağını bildirdi.

Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili görsel sonucu

Yeni İstanbul Havalimanı’nın 3 Mart’ta tamamen hizmete gireceği bildirildi. Türk basınında yer alan haberlere göre Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) ilgili kurum ve şirketlere gönderdiği yazıda daha önce 1 Ocak itibariyle tam kapasiteyle operasyonel hale getirilmesi planlanan yeni havalimanındaki gecikmenin nedenleri açıklandı.

Buna göre, Atatürk Havalimanı’ndan taşınma için öngörülen 30-31 Aralık günlerinde hava şartlarının olumsuz tahmin edilmesi, taşınma işleminde kullanılacak 700 aracın henüz tescil edilmemiş olması ve yeni havalimanında görev yapacak emniyet ve gümrük personelinin eğitimlerinin yetersiz olması ertelemenin başlıca nedenleri arasında gösterildi.

Yeni İstanbul Havalimanı ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın en büyük havalimanları arasında yer alacak olan ve 12 milyar dolara mal edilen İstanbul Havalimanı 29 Ekim’de törenle açılmıştı. O zamandan beri entegrasyon seferleri devam ederken, havalimanının tam kapasiteyle hizmete girmesi geçen haftalarda ertelenmişti.

İstanbul Havalimanı’nın 3 Mart’ta işler hale gelmesiyle, Atatürk Havalimanının da ticari seferlere kapatılması planlanıyor.

© Deutsche Welle, UHA HABER

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir