Türkiye

Deniz Baykal: Suriye krizinin çözümünde herkesin harekete geçmesi lazım

UHA HABER / CHP’li Deniz Baykal, yemin töreni sonrası ilk kez Meclis’e geldi, makam odasında çalışmalara başladı. Baykal, Suriye krizinin çözümü için beraberlik çağrısı yaptı.

Mustafa Kemal ATATÜRKYılların siyasetçisi CHP Antalya milletvekili Deniz Baykal, yemin töreninin ardından ilk kez TBMM’deydi.

Meclis’e özlem

Baykal, yoğun tedavinin ardından Meclis’te makam odasında çalışmalarına başladı, akıcı konuşmasıyla dikkat çekti. Meclis’e, siyasete olan özlemini anlattı:

“Bekliyorum bir an önce Meclis açılsın, grup toplantıları başlasın. Grup toplantılarına katılmayı özlüyorum. Bir engel çıkmazsa inşallah grup toplantısına gireceğim yerimi alacağım.”

Yanında tedavi sürecini bizzat yöneten oğlu Profesör Ataç Baykal da vardı.

“Şimdi oturup baş başa konuşmayacağız da ne zaman konuşacağız?”

CHP’li Baykal, gündemin sıcak başlıklarını değerlendirdi. Suriye sorunun çözümü noktasında tüm partilerin birlikte hareket etmesi gerektiğini şu sözlerle dile getirdi:

“Şimdi oturup el ele baş başa konuşmayacağız da ne zaman konuşacağız kardeşim? Bir an önce gecikmeden, olmadık şeylere takılmadan, işin büyüklüğünü düşünerek derhal herkesin harekete geçmesi lazım.”

Baykal, Türkiye’de siyasetin gerilimden uzak tutulması gerektiğini söyledi.

ANKARA, TRT Haber, UHA HABER AJANSI

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir