Şehir Haberleri

Darbe girişimi davasında yargılanan eski Ordu Komutanı Huduti’ye 15 yıl hapis

Malatya’da FETÖ’nün darbe girişimi davasında dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti, “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçuna yardım etmekten 15 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Malatya’da, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili, dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti’nin de aralarında yer aldığı 24’ü tutuklu 76 sanığın yargılandığı davada karar açıklandı.

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminde 2. Ordu ile 7. Ana Jet Üs komutanlıklarındaki olaylarla ilgili haklarında Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde kamu davası açılan, aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti’nin de bulunduğu, general, subay, astsubay ve erlerden oluşan 76 sanığın yargılandığı davanın karar duruşması öncesinde Yakınca Spor Salonu çevresinde yoğun güvenlik önlemi alındı.

Kararını veren mahkeme heyeti, Adem Huduti’nin “Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs” suçuna yardım etmekten 15 yıl hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Malatya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı ve Malatya 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edilen 165 sayfalık iddianamede, Huduti “bir numaralı şüpheli” olarak yer alıyordu.

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir