Gündem

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet: Amerikan halkına yalan söyleniyor

UHA HABER / Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. Gülnur Aybet, Amerikan halkının Barış Pınarı Harekatı hakkında gerçekleri bilmeye hakkı olduğunu belirtti.

Mustafa Kemal ATATÜRKCumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybet, Amerikan Foxnews televizyonuna konuştu.

Aybet, Barış Pınarı Harekatı hakkında Amerikan halkına yalan söylendiğine dikkat çekti, kamuoyunun gerçekleri bilmeye hakkı olduğunu belirtti.

Gülnur Aybet, “Bence Amerikan halkının şunu bilmeye hakkı var. Tam şu anda kendilerine yalan söyleniyor. Yapmaya çalıştığımız şey hakkında çok fazla yalan ve ve yanlış bilgi var. Biz DEAŞ’ı asla desteklemedik. Yaptığınız haksızlık.” dedi.

Trump’ın ABD birliklerini eve çağırmaya istemekle son derece haklı olduğunu ifade eden Aybet,”  Çünkü ABD askerlerinin Trump’a önceki hükümetten kalan bu hukuksuz politikaya alet edilmesi büyük haksızlık. Bu politika bir terörist grup olan YPG’nin başka bir terörist grup DEAŞ’la savaşması için silahlandırılmasıdır.” şeklinde konuştu.

“DEAŞ’ın terör saldırılarından en çok zarar gören ülke biziz”

Gülnur Aybet, terör örgütü DEAŞ’ın bir başka terör örgütü YPG/PKK kontrolünde büyümesinin sağlandığını vurguladı.

Türkiye’nin Suriye’de büyük bir alanı terör örgütü DEAŞ’tan temizlediğine dikkat çeken Aybet, ” NATO’da DEAŞ’a karşı kurulan uluslararası koalisyon içinde Suriye’den en çok alanı DEAŞ’tan temizleyen ülke biziz ve DEAŞ’ın terör saldırılarından en çok zarar gören ülke biziz.” ifadelerini kullandı.

ANKARA, UHA Haber Ajansı

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir