Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müfettiş ataması

UHA Haber / Cumhurbaşkanı Erdoğan, Helal Akreditasyon Kurumu’nun yönetim kuruluna 4 isim atadı.

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile 2018 yılında kurulan Helal Akreditasyon Yönetim Kurulu üyeliğine, Ekrem Keleş, Yusuf Sarınay, Muharrem Selçuk ve Selman Tokpınar atandı.

İlgili atama kararı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Öte yandan, yine Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndaki 402 vergi müfettiş yardımcısı müfettiş olarak atandı.

İlgili kararda, 402 müfettiş yardımcısının yapılan yeterlik sınavında başarılı olduğu belirtildi.

Kaynak: TRT Haber

Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur TÜRKELİ
Tuba Nur Türkeli 24.08.1989 yılında Almanya'nın başkenti Berlin kentinde dünyaya geldi. Liseye kadar Almanya'da okudu. 2009-2013 yılları arasında Lisans eğitimini Kocaeli Üniversitesi'nin İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Uluslararası İlişkiler bölümünde gerçekleştirdi. 2014-2017 yılları arasında Yüksek Lisans eğitimini Almanya'nın Nürnberg kentinde Friedrich-Alexander-Üniversitesi'nin Beşeri/Sosyal Bilimler ve Teoloji Fakültesi'nde uzmanlık alanı olarak Siyaset Bilimini seçtiği Ortadoğu Çalışmaları bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlarda mesleğiyle ilgili staj ve çalışma imkanı buldu. NSU terör örgütüyle ilgili yaptığı, haber ve araştırmaları birçok medyada yayınlandı. Bir dönem T.C Berlin Büyükelçiliği'nde de staj yaptı. Anadil seviyesinde Almanca ve iyi derecede İngilizce biliyor.
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir