Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan 30 Ağustos mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum.” dedi.

ne mutlu türküm diyene indir ile ilgili görsel sonucuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Mesajında, Türk milletinin 30 Ağustos Zafer Bayramını tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizlere bu zaferi armağan eden Kurtuluş Savaşımızın Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve ordumuzun tüm mensuplarını rahmetle, tazimle, şükranla yad ediyor; şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

“30 Ağustos Zaferi, Türk milletinin kararlılığının yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır”

Erdoğan, ağustos ayındaki zaferler zincirinin son halkası olan Zafer Bayramı’nın, Türk Milletinin istiklalini ve istikbalini koruma konusundaki kararlılığının sembollerinden biri olarak tarihteki yerini aldığı hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mesajında şu ifadelere yer verildi;

“Malazgirt’le başlayan Anadolu’yu kendimize vatan kılma mücadelemizin asla bitmeyeceğini, en zor dönemimizde, 7 düvele karşı verdiğimiz Çanakkale Savaşı ile ilan etmiştik.

30 Ağustos Zaferi, bu kararlılığımızın yeni bir şahlanışa dönüşmesinin adıdır.
Türk Milleti, 15 Temmuz’da, emperyalist heveslere karşı istiklalini ve istikbalini koruma hususundaki azmini bir kez daha dünyaya göstermiştir.”

“2023 hedefleri tüm coğrafyanın geleceğine yön verecek”

Tarihin her döneminde olduğu gibi bugün de, umudunu Türkiye’ye bağlamış tüm mazlumlar ve mağdurlar için mücadele edildiğini vurgulayan Erdoğan, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşmasının tüm coğrafyanın geleceğine yön vereceğini belirtti. “Bu yüce gönüllülük ülkemizin zaafı değil, tam tersine en büyük güç kaynağıdır.” dedi.

“Yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin diğer zaferleri gibi, 30 Ağustos’un da, şartlar ne kadar zor olursa olsun başarıya ulaşma konusunda ülkenin önünde daima açık bir yol bulunduğuna işaret ettiğini söyledi.

Geçilen 16 yılda kat edilen mesafenin, bunun mümkün olduğunu gösterdiğini ifade edildi. “Bugün de yeni zaferlerin, yeni başarıların eşiğinde bulunduğumuza inanıyorum.” diyen Erdoğan, Türkiye’ye ve Türk Milletine güvenenlerle birlikte mutlaka bu mücadelenin de kazanılacağını bildirdi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir