Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yeni havalimanımız markamız olacak

https://cdn.yenisafak.com.tr/reklam/4haziranakpartiwebmasthead/955X250/images/955x250-image.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni havalimanına inişinin ardından konuşma yaptı. Erdoğan, yeni havalimanının Türkiye’nin dünyadaki markası olacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı taşıyan “TC-ANK” adlı uçak, dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı projesi İstanbul Yeni Havalimanı’na ilk inişi yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Bugün bizler için çok çok anlamlı bir gün. Gerçi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda inşallah bu muhteşem havalimanımızın açılışını yapacağız. Ancak bugün bir ortak yayın sebebi ile aynı zamanda havalimanımızın son durumunu yerinde kontrol etmek için geldik. Gaziantep’ten buraya iniş yaptık. Bu inişle birlikte de gerek muhteşem pistimizi bunun yanında terminal binamızı görme imkanı bulduk.

Burada emeği olan başta 5 firmamıza oluşturdukları bu korsorsiyumla malum bu havalimanımızı onlar yapıyorlar. Artık çoğu gitti azı kaldı. Burada mimarından mühendisine işçisine bütün kardeşlerimi kutluyorum. Korsorsiyumun bütün ortaklarını tebrik ediyorum kutluyorum.

“Yeni havalimanı bizim markamız olacak”

Onlar da bu iş için çok büyük emek verdiler. Aynı şekilde burada gerçekten bu süreci takip eden bu süreci kovalayan değerli arkadaşlarımızın emekleri var onları da ayrıca tebrik ediyorum. 29 Ekim’de bittiğinde bu havalimanımız yılda 90 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak. Dünyanın sayılı ilk üç inşallah havalimanlarından bir tanesi olacak. Hedef 2023’te 150 milyon yolcu kapasitesine ulaşmak. Bununla bir numara olacak. İnşallah havalimanımız bizim prestijimiz olmasının ötesinde markamız olacak. Böyle bir markaya sahip olmak ve buna vesile olan 5 firmamız gerçekten onlar büyük bir imtihanı verdiler.

“Atatürk Havalimanı’nın Millet Bahçesi’ne dönüştürülmesi çalışmalarına başlayacağız”

Kolay bir yatırım, kolay bir süreç olmadı. Ne tür bir zorluklardan geçildiğini gerek başbakanlığım gerekse cumhurbaşkanlığım döneminde gayet iyi biliyorum. Birlik beraberlikle bu günlere vardık. Artık 29 Ekim’i kovalıyoruz. 29 Ekim’de de uçaklarımızın buradan kalkıp buraya indiğini göreceğiz. Bir diğer taraftan da Atatürk Havalimanı’nın millet bahçesine dönüştürülmesi çalışmalarına başlayacağız.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir