Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türk milleti tarihi bir kenetlenme içinde

Zeytin Dalı Harekatı’nı değerlendiren Erdoğan, “Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3852’ye ulaştı.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan askeri tam kamuflaj giydi.

Sanatçı, sporcu ve gazetecilerle birlikte Sınır karakolunda Mehmetçiğe moral ziyaretinde bulundu.

Erdoğan, Türkiye’nin bugünkü mücadelesinde de hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, askerlerle bir araya geldiği programda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının satır başları şöyle;

Sanat ve spor camiamızın güzide temsilcileriyle Hatay’daki askerlerimizi ziyaretleri vesilesiyle karşılaşmış olmaktan büyük bir memnuniyet duyuyorum.

Tüm dünyanın şaşkınlıkla ve hayranlıkla takip ettiği bir operasyonla iki ayı dahi bulmayan bir sürede Afrin şehir merkezinin ele geçirilmiş olması tarihi bir başarıdır.

Operasyona katılan tüm askerlerimizi, jandarmalarımızı, polislerimizi, güvenlik korucularımızı, istihbaratçılarımızı, Özgür Suriye Ordusu mensuplarını şahsım ve milletim adına bir kez daha tebrik ediyorum.

Milletimizle birlikte sanatçılarımızın ve sporcularımızın da bu başarıdan gurur duyduğunu görüyorum. Kahraman mehmetçiklerimize moral ve destek vermek üzere burada bulunan sizler bu ülkenin gerçek sanatçıları gerçek sporcularısınız.

Dünyanın hiçbir yerinde ülkesinden ve milletinden kopuk hatta onların tüm değerlerine tüm başarılarına düşman sanatçılar ve sporcular göremezsiniz. Ülkemizde eskiden beri böyle bir kesim bulunuyor olsa da hamdolsun sayıları giderek azalıyor.

“Türkiye her alanda gelişiyor ve ilerliyor”

Değişim zaten böyle bir şeydir. Sadece bir alanda ileriye doğru adımlar atarken diğer alanlarda geride kalamazsınız. Türkiye askeri zaferleriyle sanat alanındaki özgün çalışmalarıyla spordaki başarılarıyla, ekonomideki atılımlarıyla, diplomasideki dik duruşuyla velhasıl her alanda gelişiyor ve ilerliyor. Bugün burada şahit olduğumuz manzara işte bu değişimin en güzel ifadesidir. En çarpıcı fotoğrafıdır. Hepinize bir kez daha teşekkür ediyorum.

“Yıllarca bu ülkeyi yerinde saydırdılar”

Elde ettiğimiz her başarı millet olarak özgüvenimizi perçinlerken bize daha büyük başarılar için kuvvet veriyor, cesaret veriyor. Yıllarca bu ülkeyi ve bu milleti hiç birşey yapmadan sadece kendine olan güvenini baskılayarak demokrasiden ekonomiye her alanda yerinde saydırdılar. Dönem dönem kabuğunu kırıp atılım yapmak istediğinde de darbelerle, krizlerle, iç kavgalarla vaktini ve enerjisini boşa harcattılar. Milletimiz o hayranlık verici irfanı ile en karanlık günlerde dahi yerinin orası olmadığını aslında biliyordu. Bunun için de her fırsatta bizim şehit başvekilimiz Menderes gibi rahmetli Özal gibi milletin adamları dediğimiz isimlerle çıkış yollarını zorlamıştır.

“Sanatçılarımızın buradaki varlığı kenetlenmenin işareti”

İtibar suikastlığına rağmen sanatçılarımız ve sporcularımızın buradaki varlığı dahi bu kenetlenmenin işaretlerinden biridir. Yöneticiler olarak bize düşen görev bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirerek hedeflerine ulaştırmaktır. Gazi Mustafa Kemal’in İstiklal harbimizin leki de en zor döneminde söylediği bir sözü var; Hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır, o satıh bütün vatandır. Türkiye’nin bugünkü mücadelesinde hattı müdafaa yoktur sathı müdafaa vardır. Bu dönemde hiçbir grup hiçbir parti kendi çıkarını düşünerek hareket edemez.

“Mehmetçiklerimiz Zeytin Dalı Harekatı’nda destan yazdılar”

Artık silahlarımızı kendimiz yapıyoruz. Bize kapıyı açmayanlar bunları üretir hale gelmemize neden olmuştur. Bugün Türkiye 15 Temmuz’dan çok daha güçlüdür. Mehmetçiklerimiz Zeytin Dalı Harekatı’nda destan yazdılar. Zeytin Dalı Harekatı gücümüze güç katmıştır. Ülkemiz 2002 yılından beri her yılı bir önceki yıldan güçlenerek geride bırakmıştır. Bugün itibari ile Zeytin Dalı Harekatı’nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 852’ye ulaştı. Askerimiz sahada ne kadar iyi olursa, sanatçımız kendi alanında ne kadar iyi olursa bizim neticeye ulaşmamız o kadar kolay olur.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir