Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Trump ile görüşecek

UHA HABER / Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Birleşik Devletleri ziyareti için yola çıktı. Yarın ABD Başkanı Donald Trump ile görüşecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın söylemi ile sancılı bir süreçte gerçekleşen ziyarette, ilişkilerde sisli bir havaya neden olan tüm başlıklar konuşulacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çantasında “teröristlerin tam olarak temizlenmediği” bilgisi ile ABD’ye hareket etti.

Herkesin merakla beklediği Erdoğan-Trump görüşmesinde masadaki en önemli başlık Barış Pınarı Harekatı olacak.

Tüm gözler Beyaz Saray’da olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD Başkanı Trump ile bir araya gelecek. Masanın üzerinde bir çok başılk var ama en dikkat çekici olanı teröristlerin 120 saat içinde güvenli bölgeyi terk etmemesi olacak.

Ankara’nın ABD ve Rusya’dan öncelikli beklentisi mutabakatlar ile birlikte verilen sözlerin tutulması.

ABD Başkanı Trump ile görüşmesinde Erdoğan, teröristlerin taciz atışlarını gündeme getirecek. Güvenli Bölge’ye yönelik hazırlanan plan ve projeleri anlatacak.

ABD Başkanı Trump’ın tepki çeken mektubunu Erdoğan yanında götürecek. İade edecek.

FETÖ ile mücadele, elebaşı Gülen’in iadesi de konuşulacak.

Savunma sanayii ise ayrı başlık. Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almasının ardından yaşanan süreç masada olacak. Türkiye’nin F-35 programının ortağı olduğu bir kez daha hatırlatılacak.

Halkbank Davası ile 1915 olayları ve Ermeni iddialarına ilişkin yasa tasarısı da konuşulacak başlıklar arasında.

ANKARA, UHA Haber Ajansı 

Pelin Çift İle Gündem Ötesi

‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’ her Cuma saat: 00.15’te TRT 1 Ekranlarında..

Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL
Kader BASAYOĞUL 1990 yılında Bingöl’de dünyaya geldi. İlköğretiminin ilk iki yılını Bingöl’ün Sancak beldesinde okuduktan sonra İlköğretiminin geri kalanına İstanbul’da devam etti. 2007 yılında Erenköy Kız Lisesi’nden mezun oldu. 2009 yılında girdiği üniversite sınavında Kocaeli Üniversitesi Gazetecilik bölümünü kazandı. Üniversite yılları boyunca İzmit Belediyesi’nin Sosyal sorumluluk projelerinde yer aldı. 2012 senesinde Haber7.Com’da stajını yaptı. 2015 yılının Nisan ayında çalışmalarına başlayan Neoldu.Com’un ilk editör kadrosunda yer bulan Basayoğul, birçok alanda araştırma haberlerine imza attı.. 2017 yılında Neoldu.com’daki işinden ayrıldı. Şuanda (UHA) Uluslararası Haber Ajansı'nda Araştırma Haberciği çalışmalarına devam eden Basayoğul, Fotoğrafçılığa olan ilgisinden dolayı Anadolu Üniversitesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünü de okudu. Bugüne kadar yaptığı Araştırma Haberler ile adından söz ettiren Kader Basayoğul, güzel sanatlara da olan hayranlığından, ileri düzeyde fotoğrafçılık kursuna devam ediyor,
http://(UHA)%20Uluslararası%20Haber%20Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir