Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pakistanlı mevkidaşıyla bayramlaştı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Pakistan Cumhurbaşkanı Hüseyin’in görüşmesinde iki ülke ilişkileri, bölgesel konular ele alındı. İki lider telefonda bayramlaştı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Pakistan Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin görüşmesinde, Türkiye – Pakistan ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi konusundaki kararlılık teyit edildi.

Görüşmede, bölgesel konular da ele alındı.

Afganistan-Pakistan Barış ve Dayanışma Eylem Planı çerçevesinde yapılan görüşmelerde olumlu sonuç alınmasından duyulan memnuniyet ifade edildi.

Ayrıca iki liderin gündeminde Filistin konusu da vardı. Uluslararası platformlarda dayanışmanın önemi vurgulandı.

Son olarak Erdoğan ve Hüseyin, Ramazan Bayramı’nın başta Türkiye ve Pakistan olmak üzere İslam dünyası ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diledi.

Kaynak: TRT Haber

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir