Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Macaristan’a gidiyor

trt.tv

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8-9 Ekim 2018 tarihlerinde Cumhurbaşkanı Janos Ader’in davetiyle Macaristan’a resmi bir ziyarette bulunacak.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre, ziyaretleri sırasında Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanı Ader ile yapacakları görüşmelerin yanısıra Meclis Başkanı Laszlo Köver ve Başbakan Viktor Orban ile biraraya gelecek.

Siyasi, askeri, güvenlik, savunma sanayii, ekonomik, ticari, kültürel ve sosyal yönleriyle ikili ilişkilerin ele alınacağı görüşmelerde, ayrıca, Türkiye-AB ilişkileri, düzensiz göç ve terörizmle mücadele ile iki ülkenin ortak gündeminde yer alan bölgesel ve uluslararası konular görüşülecek.

Söz konusu ziyaret, Macaristan ile stratejik ortaklık çerçevesinde her alanda işbirliğinin ilerletilmesi yönünde en üst düzeydeki ortak iradenin bir göstergesini teşkil edecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,  Başbakan Orban ile birlikte Budapeşte’deki Gül Baba Türbesi’nin resmi açılışını gerçekleştirmeleri ve İş Forumu’na iştirak etmeleri, ayrıca Galiçya Şehitliğini ziyaret etmeleri bekleniyor.

KAYNAK : Cumhurbaşkanlığı Külliyesi

ANKARA, UHA HABER

Bu haberi paylaşınız!

Ataner Yüce
Ataner Yüce
Ataner Yüce, 1947 yılında Mersin'de doğdu ..Kayseri'de İlk, Orta ve Lise tahsilini tamamladıktan sonra Ankara'da üniversite tahsilinden sonra, 1971 yılında TRT Erzurum Haber Müdürlüğü'nde göreve başladı.1973 yılında Ankara TRT Haber Dairesi Başkanlığı'na atandı. Burada TV Haberleri Müdürlüğü'nde 1984 yılına kadar çalıştı..1984 yılında İstanbul TRT Haber Müdürlüğü'nde 1992 yılına kadar çalıştıktan sonra emekli oldu ve uzun süre özel sektörde çeşitli TV Kanallarında çalıştı.
http://www.uhahaberajansi.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir